Menu


Horoskop na 2017 rok. Sprawdź swój znak

Horoskop na 2017 rok. Sprawdź swój znak Shutterstock

Pierwsze dni 2017 roku już za nami. Sprawdź, co cię czeka!

 • Baran

Idź śmiało przez cały rok 2017. Nikt nie mówi, że będzie łatwo. Ale ty lubisz wyzwania. Każdy krok przybliża cię do upragnionego celu. Nawet jeśli decyzje muszą przewrócić życie do góry nogami, to i tak nie ma czego żałować. Zwłaszcza jeśli nie ma nadziei na poprawę sytuacji. Sytuacja dotyczyć będzie każdej dziedziny. Na szczęście nie wszystko od razu.

Miłość: Samotni będą uwodzić. Czasami sami nie będą wiedzieć czy to ma sens, ale zew natury każe nie odpuszczać żadnej okazji. Już w styczniu osoba, którą kiedyś uważałeś za obiekt nie do zdobycia, nagle sama stanie w twoim progu. Możliwe, że zechce tylko pogadać, ale ty umiejętnie wykorzystasz okazję, żeby zabłysnąć. Do września będziesz szukać swojego ideału. W związkach też nie powinno być nudno. Zwłaszcza że jedno z was trochę kierować się będzie zazdrością. Nie prowokuj sytuacji, aby nowa osoba w twoim otoczeniu nie wyprowadziła cię na manowce. Wtedy świat wywróci się do góry nogami, ale niestety nie będzie to radosny przewrót. Pozwól sobie na spędzanie czasu z rodziną, by rozładować napięcie, które jest przyczyną niedomówień.

Praca: Emocji nie będzie brakować. Teraz musisz przeanalizować, co jest korzystne. Nie kieruj się krótkowzrocznym patrzeniem na jutro. Trzymaj język na wodzy, a zyskasz bardzo wiele, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy będziesz w pocie czoła realizować zawodowe przedsięwzięcia. Za to jesień przywita cię docenieniem przez szefostwo. 

Finanse: W styczniu czekają cię niespodziewane  wydatki na rzeczy, które wymagają napraw. W maju – dodatkowy zastrzyk finansowy. Lipiec wnosi możliwości  zyskania dodatkowej gotówki. W październiku czeka cię inwestycja i pomnażanie dochodów.

Zdrowie: Zadbaj o swoje samopoczucie. Od złego nastroju i nerwów można opaść z sił.

 • Byk

Mimo trudności stojących na twojej drodze jeszcze w styczniu, to idealnie wczujesz się w nowe sytuacje. Nie potrafisz przejść obojętnie obok spraw tych mniej istotnych i tych najważniejszych. Zawsze jednakowo traktujesz problemy i tych, którzy do ciebie z nimi przychodzą. Od połowy lutego będziesz zajęty pomaganiu komuś  z bliskiego otoczenia. W tym roku jesteś wybrańcem losu. Czasami to dobrze, czasami niekoniecznie. Nie lubisz pchać się przed innych. Wolisz własny rytm jaki sam sobie wytyczasz i nie potrafisz zaakceptować jak ktoś narzuca swoje spojrzenie na sytuacje. Cały rok upłynie na analizach swojego życia i tego, co jeszcze pragniesz dla siebie zrobić.

Miłość: W związku z rodzinnym wydarzeniem będziesz uczestniczyć w uroczystości, która spowoduje, że inaczej spojrzysz na kogoś niż do tej pory. Przychylna osoba z otoczenia podpowiada, jak masz postąpić w trudnej sprawie rodzinnej. Poświęć więcej czasu dzieciom, bo wokół dzieją się sprawy wielkie. W związkach trochę wieje rutyną. Nie pozwól, aby twojej ukochanej połówce, której jesteś tak bardzo pewny, zaczął zakrzątać myśli ktoś inny. Osoby samotne są gotowe na związek, ale trzeba zaryzykować. Bliższe poznanie kogoś komu się przyglądasz od lat może tylko procentować na twoją korzyść.

Praca: Jesteś doceniony za swoją cierpliwość i jeszcze w kwietniu zostaniesz doceniony za swoją pracę. Twoje ambicje będą na wysokim poziomie, w takiej formie będziesz do sierpnia. We wrześniu zechcesz przejść na inny poziom zawodowy. Śmiało pytaj szefa o awans. Najlepszy czas to 5-20 września. Pod koniec listopada – ważna rozmowa zawodowa i możliwe, że staniesz przed nowym zadaniem.

Finanse: Umiesz oszczędzać. Na początku roku masz szansę zainwestować w coś, co na przyszłość daje możliwości pomnażania. Zechcesz założyć spółkę? Tak, ale dobrze czytaj umowę, którą ktoś zechce podsunąć jako swoje warunki.

Zdrowie: Zwróć uwagę na krążenie. Wzmocnij swoje żyły. Odstaw używki, zacznij się lepiej odżywiać i chodzić na dłuższe spacery.

 • Bliźnięta

W rok 2017 wchodzisz z przekonaniem, że jest lepszy od poprzedniego. Zawsze masz dobry nastrój i wiesz czego chcesz. Już w pierwszej dekadzie udowodnisz, że są sprawy błahe, które ciągną się i kończą nie po myśli. A są sprawy trudne, z których pozornie nie ma wyjścia i kończą się sukcesem. Wszystko jest tylko zależne od spojrzenia otoczenia i umiejętności przekonania o słuszności sprawy. Jesteś jednym z najlepszych aktorów i nawet przy złym samopoczuciu potrafisz mieć dobry żart w zanadrzu. Ten rok to kontakty międzynarodowe wiążące obietnice.

Miłość: Potrafisz oczarować ciepłym słowem nawet własną babcię, której serce topisz już swoją obecnością. Podobnie w związku jesteś mistrzem w układaniu swojej połówce harmonogramu dnia, a sam wybywasz z domu, bo nudne życie nie jest dla ciebie. Zadbaj o swoich bliskich. Poświęć więcej czasu na wspólne rozmowy. Doceń starania innych, żeby ktoś nie zapragnął ciepła, ale niekoniecznie od ciebie. Samotni mają w żyłach magnez, przyciągają coraz to nowe znajomości. Daj sobie czas, nic nie obiecuj i nie daj się zwieść. Szczególnie maj i lipiec są miesiącami, w których gotowy jesteś zakochać się i miłość ofiarować.

Praca: Jesteś na fali. Napięcia, sprzeczki to chleb powszedni. Zacznij liczyć się z tymi, z którymi chcesz współpracować. Warto przemyśleć propozycję osoby gotowej do współpracy. Zwłaszcza jeśli chodzi o kogoś z daleka. Wszystko potrzebuje czasu. Cierpliwość nie jest twoją mocną stroną, ale zawodowo bez niej nie da się iść do przodu. Nie podejmuj decyzji pod wpływem chwili.

Finanse: Uważaj w sierpniu na kradzież, lub stratę związaną z mandatem. Służbowa (mundurowa) osoba będzie przyczyną twoich zmartwień. Nie wdawaj się w dyskusję. Grudzień sypnie kasą, prawdopodobnie to pieniądze pomnożone przez twój pomysł, który bez przekonania wprowadziłeś. Możliwe, że wiąże się to z handlem.

Zdrowie: Uważaj na skaleczenia. Warto zrobić badania, aby wykluczyć potencjalne choroby odpowiadające za twoje dolegliwości.

 • Rak

Zaczynasz rok 2017 obietnicami. Dużo czasu w tym roku poświęcisz sobie. Nabierzesz chęci na rozwój duchowy. Miewasz zmienne nastroje. Szczególnie od pierwszych dni nowego roku silnie pragniesz pójść do przodu. Właściwie musisz znaleźć kierunek. Marzy ci się zostać nauczycielem dla innych, chcesz ich prowadzić mądrością płynącą z Twojej głębi. Tylko nie pozwól, żeby na marzeniach i planach się skończyło. Znajdź kogoś w twoim otoczeniu, kto zechce cię wspierać i motywować. Potrafisz jak nikt prawdziwie przekazać informacje i nawiązać więź. Jednak wystarczy poruszyć czuły punkt i już wycofujesz się do swojego świata. Nie poddawaj się wątpliwościom, a odniesiesz sukces.

Miłość: Najważniejszą sprawą dla ciebie jest rodzina, właśnie ona ma dla ciebie największą wartość. Nie ważne czy jest dobrze czy źle, ważne, że jest. Potrafisz swojemu dziecku opowiadać o dzieciństwie przy każdej okazji, porównując siebie z nim. A także jak dziecko cieszyć się, gdy z matką oglądasz stare fotografie. Z wiosną ożyjesz energetycznie i zaczniesz dbać o zdrowie swoich bliskich, przygotowując potrawy smaczne i lekkie. Kto wie, może z późną jesienią przybędzie wam o jednego oseska więcej. Osoby samotne ożywią się wraz z latem i zaczną ochoczo wychodzić naprzeciw szczęściu. Możliwe, że za sprawą znajomych lub w drodze do nich spotkasz swoje szczęście zwane miłością na całe życie.

Praca: Ktoś wyjdzie z propozycją współpracy. Jedyną kwestią do przeskoczenia będzie zdobycie wiedzy na temat obowiązków, jakie są przed tobą. Nie wycofuj się. Idź za ciosem, sprzyjać ci będą podróże, może zapragniesz pracować za kółkiem. Jeszcze w lutym czeka cię podróż. Jedź nawet gdybyś miał nie zyskać od razu. Czas działa na korzyść, ale tylko wtedy, jak jest już coś zaplanowane.

Finanse: Pierwsza połowa roku może być związana z wydatkami. Umiesz sobie radzić  w trudnych sytuacjach. Szczególni jeśli nie jest ich aż tak wiele. Nie inwestuj jeśli nie musisz, poczekaj do wczesnej jesieni. Od połowy lipca poprawa finansowa. Pozwolisz sobie na więcej, niż myślisz.

Zdrowie: Uważaj na oczy i bóle głowy. Jeśli możesz sobie pozwolić na relaks to korzystaj. Więcej aktywnego odpoczynku pozytywnie wpłynie na twoje samopoczucie.

 • Lew

Chcesz w końcu poznać swoje możliwości, idąc do przodu. W tym roku nie będziesz cichym obserwatorem, tylko działaczem na rzecz swoją i innych. Zapragniesz zostać doceniony w rodzinie, wśród znajomych i zawodowo. Zapanuje chaos, w ślad za działaniem pójdą widoczne zmiany i ciężko będzie pogodzić jedno z drugim. Nie daj się wciągnąć w pułapkę myśli i wątpliwości co do zakończenia spraw ciążących i wlekących się od lat. Nadszedł nowy etap.

Miłość: Czasem zapragniesz pobyć sam, żeby móc delektować się swoją oazą spokoju. Spotkania rodzinne, zaproszenia okolicznościowe, to wszystko w nadmiarze męczy. Lubisz błysnąć nową fryzurą i nowym pomysłem na dietę cud, ale wszystko musi iść w parze z dobrym smakiem. Samotni w maju mają dobry czas na zaimponowanie komuś z przeszłości. W sierpniu ktoś z daleka pod pretekstem złożenia życzeń zechce spotkać się z tobą, żeby przypomnieć jak ważny dla niego byłeś. Wyciągnij rękę na zgodę, zapomnij o sprawach mało istotnych, a sam lepiej się poczujesz.

Praca: Pierwsze trzy miesiące roku będą zajęte pracą. W kwietniu uwagę swoją przełożysz na nowy pomysł, który okaże się być może nową perspektywą na przyszłość. Ktoś zaproponuje współpracę. Możesz śmiało wykorzystać tę szansę, bo zrealizujesz się w nowej sytuacji i zapragniesz jeszcze więcej.

Finanse: W kwietniu i czerwcu – przypływ dodatkowych pieniędzy. Sierpień to czas niespodziewanych wydatków związanych z naprawą lub kupnem czegoś  potrzebnego „na już” i to trochę pokrzyżuje plany związane z wyjazdem na zaplanowany odpoczynek. Wyjedziesz, nie martw się, bo umiesz zaoszczędzić tam gdzie się da, by cieszyć się chwilą.

Zdrowie: Miewasz problemy z ciśnieniem? Zadbaj o zdrową  dietę. Ogranicz sól. Jak najszybciej zrób badania i odwiedź odpowiedniego specjalistę, który pokieruje i pomoże powrócić do zdrowia.

 • Panna

Staniesz przed dylematem, co zrobić żeby było lepiej. Najbardziej istotną sprawą będą Twoje dzieci lub najbliżsi. Nowy rok 2017 to wnikliwość i troska o zdrowie i samopoczucie innych. Każdy będzie mógł liczyć na twoją radę i pomoc. Czasami nawet z tego powodu mogą chcieć cię unikać. Nie wszystko za każdego można zrobić. Pogódź się z tym, że czas nie stoi w miejscu i twoje dzieci mają swoje zdanie. A mąż dawno jest dużym chłopcem i pamięta, że zimą nosi się szalik. Wyluzuj.

Miłość: Troskliwość jest twoją zaletą, natrętność i wścibstwo – wadą. Nie można ciągle kogoś podejrzewać o złe intencje tylko dlatego, że nie zauważył cię w markecie lub w kościele. W całym swoim galimatiasie zapominasz o sobie. Kiedy ostatni raz poszliście do kina albo na dobrą kolację? Kiedy ostatnio oglądaliście razem komedię? Takie momenty z życia zbliżają ludzi, a przecież ostatnio brak ci ciepła i dobrego słowa od partnera. Zadbaj o swoje ciepło w związku, żeby myśli i w końcu serce nie uciekło od ciebie wprost w ramiona kogoś innego. Samotni przejdą burzę uczuć, tylko problem pogodzić serce z rozumem. Na to macie prawie cały rok, aby uspokoić emocje, otulić duszę miłością i ogrzać ciało bliskością drugiego człowieka. W pierwszej dekadzie spotkasz kogoś wartościowego. Nie rób krzywych min i nie unikaj wzroku. Daj się poznać od dobrej strony i ciesz się w pełni latem, które trwać będzie przez resztę roku. Jeśli ktoś się zagapi w pierwszej dekadzie, to ma szansę jeszcze w październiku na spotkanie kogoś wartościowego i atrakcyjnego, jedynego  w swoim rodzaju.

Praca: W pracy spore zamieszanie. Transformacja wewnątrz firmy powoduje, że rośnie napięcie. Wystarczy mała iskra, a zapalisz wielki ogień. Ominie cię utrata pracy, będziesz o włos od takiej decyzji. Jednak ktoś się za tobą wstawi, bo jesteś dobrym pracownikiem. Taki przejściowy moment czeka cię w drugiej połowie roku, jednak ważne, żeby już teraz od początku pokazać co potrafisz i jak bardzo można na ciebie liczyć. Jesteś wartościową osobą i wiele osób to doceni.

Finanse: Raz pozwól sobie na odrobinę szaleństwa. Ciągła ostrożność w wydawaniu jest przyczyną niezadowolenia bliskich ci osób. Wszyscy chcą cieszyć się drobiazgami, a ty ciągle, że szkoda kasy na głupoty. Jednak te głupoty cieszą. Jeśli raz sobie pozwolisz na coś nowego tylko dla siebie, to poczujesz się lepiej. Pamiętaj, że nie tylko praktyczne rzeczy są istotne, ale te mniej ważne dają radość. W maju czeka cię wydatek na naprawę auta albo sprzętu domowego.

Zdrowie: Przeziębienia są przyczyną wielu powikłań. Nie przegrzewaj się, ale też nie biegaj boso po kałużach, bo grypa pewna jak nic. W listopadzie zadbaj o kręgosłup i układ kostny.

 • Waga

Jesteś wybrańcem losu. Uśmiechasz się, bo poprzedni rok snułeś plany, a ten 2017 jest rokiem sukcesywnej realizacji.  Wszystko zależy od tego, czy masz nadal ochotę i sprzymierzeńców. Nie martw się, masz małe przeszkody, których i tak się spodziewasz. Uważaj na wrogów będących bardzo blisko. Nie słuchasz własnej intuicji chociaż powtarzasz, że masz ją bardzo dobrą. Niestety zaślepiony opinią opartą na wyimaginowanych dowodach nie możesz kłaść nadziei na to, że masz rację.

Miłość: Coś się kończy, coś się zaczyna. Nowy rok to nowe doznania. Zauroczony w kimś wyjątkowym wzbudzisz swoje serce i dasz nadzieję na idealny związek. Zechcesz zostawić za sobą, to co nie jest już pożywką dla szczęścia. Rozstanie na rzecz nowego uczucia jest całkiem zrozumiałe. Jednak nie kieruj się tylko tym co chcesz widzieć. Najważniejszy jesteś ty i chcesz, żeby każdy to wiedział. Spotykasz się w gronie znajomych i najchętniej wychodzisz z domu po to, żeby nie robić sobie kłopotu z gośćmi, po których zostanie mnóstwo sprzątania. Samotni. Nie, nie w tym roku. Wiele osób zapragnie wejść w związek małżeński i niektórym powiększy się rodzina. Teraz chcesz w pełni czerpać z życia we dwoje.

Praca: Czekają cię kontakty i możliwość otwierania spółek lub ich przewartościowywania. Dobre kontakty międzynarodowe powiększą twoją szansę na szybki  sukces. Masz  dobry czas od połowy stycznia do kwietnia, a później od sierpnia do października. Będziesz mieć tyle pracy, że zapragniesz odpocząć i zima będzie twoim czasem zmniejszonego tempa pracy i wysiłku.

Finanse: Dobrze, wszystko ci sprzyja, idzie po twojej myśli. Jednak każdą złotówkę chcesz pomnożyć, dlatego będziesz inwestować i inwestować. Najważniejszą sprawą będzie reklama i znajomości.  Poradź się bliskich znajomych, którzy znają się na rzeczy.

Zdrowie: Zadbaj o odpoczynek, zapisz się na masaże lub jogę. Dobry relaks jest jak balsam, który wzbudza motywację i energię do dalszej pracy. A tobie tej w tym roku nie powinno zabraknąć.

 • Skorpion

Lubisz poruszać się na krawędzi emocji. Nowy rok 2017 zafunduje takie emocje, że zaczniesz czuć się jak w filmie akcji. Szybkie decyzje i cięcie. Nie znosisz dwa razy analizować tego samego, raz dajesz szansę, później nie. Zdanie innych jest nie istotne, bo sam widzisz kto z tobą, a kto waha się – tu odpowiedź jest jasna. Lata praktyki dały wytrawność charakteru, którego inni mogą ci zazdrościć. Staniesz się autorytetem dla wielu ludzi. Wiele osób wyeliminujesz z grona znajomych.

Miłość: Przez ostatnie lata serce wyschło jak drzewko na  zimę. Czekało na dobry czas w tej kwestii. Teraz nadszedł czas na promyk słońca, który ożywi serce do kochania. Bez miłości życie nie ma sensu, romantyczna natura nie oznacza słabości. Wręcz odwrotnie. Teraz jesteś gotowy na przyjęcie do swojego serca kogoś, kto podobnie jak ty długo czekał na taki wyniosły moment. Jeszcze w lutym dostaniesz walentynkę od nieznajomego. Twoja dociekła natura zechce odszukać nadawcy do twojego serca i skończy się sukcesem. Żeby nie było za łatwo, jeszcze tej wiosny pojawi się ktoś, kto zrobi mętlik w twojej głowie. Już jesienią będziesz pewny swoich wyborów. Osoby będące w związkach zechcą zaszaleć. Pod wpływem impulsu zechcą nawiązać nowe kontakty i im znanymi ścieżkami uda się to w stu procentach. Jeśli nie chcesz stracić swojego szczęścia rodzinnego nie poddawaj się flirtom i przygodom, które wydają się być jednorazowe. Niestety serce nie sługa. Tylko, że nie wiesz czy tak to działa w obie strony.

Praca: Możliwości zawodowe zaczną pojawiać się z dnia na dzień, jeszcze w lutym możesz podpisać dokument potwierdzający współpracę lub zmianę stanowiska. Doceniaj czas, w którym się znalazłeś i łap każdą okazję. W sierpniu możesz czuć, że czas się ciągnie, bo wpadniesz w rutynę, której tak bardzo nie znosisz. W listopadzie znów pojawi się szansa na lepszą pracę, ale jeśli wystarczy ci czasu na dodatkowe zajęcia, to nie martw się, dasz radę.

Finanse: Los sypnie groszem. Zaczniesz snuć plany i cieszyć się z możliwości niesienia pomocy komuś, kto na nią zasługuje. Stać cię na taki gest. Podróż rodzinna będzie ważnym powodem do wydatków, ale nie ma co żałować. Zwłaszcza, gdy czujesz silną więź z osobami, z którymi właśnie przebywasz.

Zdrowie: Więcej ruchu na świeżym powietrzu. To wzmacnia odporność, a wysiłek dobrze ci zrobi. Poprawisz kondycje i wzmocnisz mięśnie.

 • Strzelec

Nie jesteś zauważony tylko wtedy, gdy czekasz na dobry moment i strzelasz. Kieruj się celem jaki założyłeś jeszcze w starym roku. Teraz motywacją jesteś ty sam i dobry czas, który idzie zgodnie z twoim rytmem. Wiesz czego chcesz i chociaż los pokrzyżował plany, to tylko utwierdza cię, że nic nie stoi w miejscu. Nie denerwuj się na zapas.

Miłość: Życie przewróci się do góry nogami za sprawą wydarzeń, na które nie masz wpływu. Przyjmij bez wielkich emocji sytuację, w której się znajdziesz i szukaj nowych dróg na realizację planów. Nowy członek w rodzinie, nowe zobowiązania przyśpieszą pewne decyzje. Zapragniesz domu i jeszcze większej bliskości z otoczeniem. Przebudowa, remont to wszystko jest motywacją w trosce o najbliższych. Uwielbiasz siedzieć z książką i snuć plany na przemian. Samotni mają idealną podstawę do otwarcia się na kogoś, kogo można pokochać całym sercem. Okazji nie będzie brakować. Zwłaszcza w okresie letnim podczas urlopu to co się wyda tylko przelotną znajomością, okaże się wielką miłością i jej poświęcisz dużo czasu.

Praca: Czeka cię trochę nerwów, zwłaszcza w chwili, gdy musisz udowodnić swoją dyspozycyjność i umiejętności pracy w dużym zespole. Tym bardziej, że inni będą kłaść na tobie obowiązek odpowiedzialności za systematyczność i dokładność. Długie noce albo nadgodziny bardzo cię zmęczą. Przyda się urlop, szczególnie wczesną jesienią, gdzie inni będą zabierać się za dynamiczne działania, bo będą już po urlopie.

Finanse: Będziesz mieć wydatki, które osłabią twój budżet. Ty umiesz zawsze radzić sobie w sytuacjach, które poddają cię próbom i wiesz z czego można zrezygnować na rzecz tego co potrzebniejsze. Ale nie martw się, bo ten okres jest przejściowy zwłaszcza w okolicach kwietnia. Później już wszystko będzie w normie i czeka cię dodatkowy zastrzyk gotówki.

Zdrowie: Możesz wesprzeć się minerałami albo suplementami diety. Masz osłabioną odporność, uważaj na przeciągi i zęby. Ogólnie wszystko będzie dobrze i po twojej myśli, po prostu musisz o siebie bardziej się troszczyć.

 • Koziorożec

Wrażliwość miesza się z siłą charakteru. Emocjonalna mieszanka wprowadzi cię w nowy rok 2017. Już na samym początku roku zechcesz pokazać, kto ma rację i konflikt przyczyni się do zerwania znajomości, która zapowiadała się bardzo ciekawie. Wykorzystaj możliwość kształcenia swoich zdolności, dokładność i pracowitość to twoje zalety, które z czasem zaowocują na twoją korzyść. Ambicje oraz kreatywność będą twoim atutem. Odwaga w wyrażaniu opinii może zaszkodzić, bo prawda czasami razi tych, którzy mają przerośnięte ego. Należy ominąć przeszkodę, by nie marnować czasu na bzdury. Rok transformacji zawodowej oraz życiowej. Szybkie zwroty sytuacji uczynią cię mądrzejszym o doświadczenia. Odpoczywaj jak tylko masz okazję. Łap możliwości, bo one wzbogaca cię o mądrość życiową i zawodową. Poznani ludzie będą sprzyjać. Także  powrócą znajomi sprzed lat.

Miłość: Szczęście we dwoje jest dowodem porozumienia dusz. Teraz wiesz co to znaczy, bo doświadczasz tego każdego dnia. Miło jest mieć kogoś, z kim zalicza się długie rozmowy aż po świt. Kogoś kto cię rozumie jak nikt i wspiera. Możliwe, że w niedługim czasie pojawi się potomek. Osoby samotne powinny uciekać od samotności. Zacznij od znajomych, których odwiedzisz, a tam możesz spotkać kogoś kto na początek zacznie ci imponować zaradnością i mądrością.

Praca: Masz szansę na stabilizację zawodową. Trzeba tylko przekwalifikować swoje umiejętności. Lubisz wyzwania, dlatego nie będzie ci trudno robić coś zupełnie innego niż dotychczas. Pierwsza dekada roku jest bardzo ważna, bo możesz dużo zyskać w doborze harmonogramu pracy, aby pogodzić swoje obowiązki  z pracą. Jesień spokojniejsza, ale pod koniec  jesieni ktoś złoży propozycję wyjazdu do innego miasta lub kraju. Będziesz analizować, ale i tak wybierzesz to na co w tej chwili będziesz mógł sobie pozwolić. Tym bardziej, że sytuacja cię nie zmusza.

Finanse: Rok, w którym wydatki już na początku będą dla ciebie na tyle duże  że zaczniesz zastanawiać się z czego możesz zrezygnować. Możliwe, że wiele rzeczy potrafisz sam zrobić i zechcesz zainwestować w narzędzia, które będą tylko częściowym wydatkiem, bo resztę sam zrobisz. W marcu przypływ gotówki i okolicznościowe spotkanie rodzinne, w którym rozpłynie się pieniądz na rzecz istotnych drobiazgów do całości. W czerwcu wyjazd służbowy, radości z tego wiele, bo złotówki zaczną pomnażać się widocznie. Zaczniesz planować większe wydatki.

Zdrowie: W ciągłym biegu zapominasz, że czasami trzeba zadbać o swoje zdrowie. Lekarz jest, aby pomóc, znajdując przyczynę bólu. Zaradzi na każde urazy, tylko trzeba w końcu do niego się wybrać.

 • Wodnik

Nowy rok 2017 daje wiele możliwości, a ty je doskonale czujesz i absolutnie wiesz, co chcesz dalej robić. Wahałeś się bardzo długo nad krokiem, który ewidentnie zmieni wszystko wokół ciebie. Transformacja duchowa, może wkroczysz na ścieżkę rozwoju duchowego i zaczniesz intensywnie działać na rzecz pokrzywdzonych. A może zedrzesz starą skórę i totalnie staniesz się kimś innym niż dotychczas. Najtrudniej podjąć decyzje osobiste dotyczące sfer, które mają duże rażenie emocji i boisz się, i analizujesz czy słusznie robisz. Jednak zbyt długie analizowanie tego co już nie wnosi nic w życie, to jakbyś z pustego w puste przelewał.

Miłość: Ważne rodzinne sprawy wpłyną na twoje decyzje związane z partnerem. Zechcesz coś radykalnie zmienić. Czy słusznie? Ty wiesz najlepiej. Każdy krok jest dobry, jeśli ma coś zmienić, bo życie jest ciągłą transformacją. Tak też będzie w pierwszej dekadzie roku. Stając przed faktem dokonanym, możesz pozwolić sobie na swobodny ruch w stronę nowego doznania. Przebij skorupę i wyjdź na zewnątrz świata, w którym wszystko jest w zasięgu ręki. Możliwe , że jeszcze w lutym wdasz się w sprzeczkę i to będzie zwrot w kontaktach z pewną osobą z otoczenia. Nie masz siły na kontakty z innymi, bo skupiasz się na ważnych sprawach. W kwietniu poczujesz, że czas na wprowadzanie w życie więcej marzeń. Osoby samotne także zechcą zaimponować światu i zaczną błyszczeć tak bardzo, że w końcu przyciągną to czego szukają.

Praca: Dużo nerwów, bo szykuje się jakaś kontrola. Wszystko przez nieuwagę kogoś z zespołu, bądź z zewnątrz ktoś robi sztuczny wir w celu odwrócenia uwagi. W kwietniu spotkanie zwane integracyjnym, uważaj na kogoś, kto cię obserwuje i opowiada z zazdrości tak, że pieką cię uszy. Możliwa zmiana stanowiska, ale tylko dlatego, że zostałeś doceniony. Od lipca do jesieni spokój zawodowy. Zima znów zawirowania, ale nie dotkną ciebie w żaden sposób.

Finanse: Nie obawiaj się, gorzej nie będzie. Jesteś zaradnym człowiekiem i zawsze wiesz na ile możesz sobie pozwolić. W maju zapragniesz odpocząć i możesz wybrać się na urlop najlepiej z kimś bliskim i blisko wody. Pozwól sobie na więcej niż zwykle.

Zdrowie: Żołądek i zatoki dają o sobie znać. Szczególnie zatoki będą twoją zmorą cały rok. Rozgrzewający rosół daje poczucie komfortu i chętnie zatapiasz się we wspomnieniach z dzieciństwa. Przy okazji służy nie tylko poczuciu relaksu.

 • Ryby

Jesteś optymistą i z takim podejściem lekko wejdziesz w nowy rok 2017. Zabawa, w gronie znajomych pod wpływem bąbelków. Będziesz rzucał postanowieniami, niby żartem, niby serio. Tylko ty wiesz, że czasami w żartach płynących z twoich ust  jest  dużo prawdy. Inteligencją z domieszką intuicji możesz sobie na to pozwolić, bo wiesz gdzie, kto ma czuły punkt.

Miłość: Rodzinnie, ale na twoich warunkach? Tak. Jednak kiedyś ktoś powie dość. Czujesz jak przebiera się miarka i żeby nie poddać się konfrontacji i dać szanse udowodnić, że nie masz racji, wolisz zamknąć się we własnej samotni i marzyć. Na marzeniach świat buduje swoje ideały. Masz swój wzorzec ideału i chcesz na siłę przekonać o tym innych. Takim zachowaniem zburzysz swój bezpieczny świat. Na najbardziej napięte sytuacje jesteś narażony po 20 stycznia i 15 kwietnia. Osoby samotne mogą liczyć na wsparcie dobrych duchów w sprawach sercowych. Macie dużo możliwości pokazania się ze strony, którą przyciągniesz partnera. Nie przesadź z nadgorliwą troską, ani zbyt chłodną postawą. Żadna z nich nie będzie pomagać w utrzymaniu obiecującej znajomości. Już późną jesienią sprawy nabiorą tempa i zaczniesz myśleć o formalizacji waszego związku.

Praca: Zamieszanie, które wytrąci cię z równowagi. Szczególnie trudny czas to pierwsza połowa roku. Mnóstwo nowych zobowiązań i deklaracji. Czasu niewiele, a jeszcze obecne obowiązki wzywają do działania. Nie możesz sam wszystkiego zrobić. Poproś o pomoc zaufaną osobę. Daj szansę wykazać się osobie, którą traktujesz z dystansem. Zobaczysz, że możesz na niej polegać.

Finanse: Nie masz na co narzekać. Los sprzyja swoim ulubieńcom. Możliwe wydatki na sprawy rodzinne. Szczególnie, jeśli zachcesz inwestować w nowy dom lub samochód rodzinny. Uważaj na umowy, które zbyt łatwo przechodzą i pięknie wyglądają. Czytaj dokumenty, przez które możesz zaoszczędzić lub stracić. Szczególnie w drugiej połowie roku.

Zdrowie: Zadbaj w szczególności o układ oddechowy. Przeszkodą może być klimatyzacja i gwałtowne zmiany temperatur. Ogranicz napoje gazowane  i kawę. Ciągłe infekcje mogą osłabić drastycznie twoją odporność.

Horoskop klasyczny na rok 2017 opracowała Wróżka Iss (wrozbyonline.pl).

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę