Menu


W poszukiwaniu idealnej choinki

W poszukiwaniu idealnej choinki

Choinka to w polskich domach jeden z najważniejszych elementów i symboli Bożego Narodzenia. „Goniec” dowiedział się gdzie zdobyć idealne drzewko w Londynie i jakie są najmodniejsze ozdoby w tym roku.

Znalezienie i wybór świątecznego świerku, jodły czy sosny to nie lada wyczyn, zwłaszcza w obcym kraju. Warto więc zdać się na doświadczenie pracowników świątecznych targów, którzy o choinkach wiedzą wszystko.

– Chętnie pomagamy klientom w zakupach, taka praca to czysta przyjemność – mówi Arthur, pracujący dla Christmas Forest. – Panuje tu świąteczna atmosfera, każdy przychodzi do nas podekscytowany nadchodzącymi świętami – dodaje. Arthur jest studentem jednej z londyńskich uczelni i już trzeci raz zdecydował się podjąć sezonową pracę w punkcie sprzedaży świątecznych drzewek. Chłopak opisuje swoją pracę jako zajęcie, które może przynieść wiele satysfakcji dzięki temu, że ludzie przychodzą z pozytywnym nastawieniem i naprawdę angażują się w zakupy.

Ten sam adres

Klienci przyznają, że chętnie wracają po drzewka do sprawdzonych miejsc.

– Rok temu kupowałem tu choinkę i byłem zadowolony. W tym roku wróciłem i polecono mi inną odmianę drzewka, podobno jest jakaś nowa moda na jodły – opowiada jeden z klientów. – Wygląda naprawdę nieźle, mam nadzieję, że będzie się prezentować równie pięknie podczas świąt – dodaje i zdradza, że zaraz po przyjeździe do domu planuje rozpocząć dekorowanie drzewka.

W tym roku panuje moda na ręcznie robione ozdoby. W internecie można znaleźć dziesiątki tutoriali, czyli filmików, w których artyści i blogerzy opowiadają jak samodzielnie wykonać świąteczne ornamenty. – Choinkę kupuję dziś, ale planuję ją ubierać dopiero w Wigilię. To taka świąteczna tradycja w moim domu – opowiada jedna z klientek Christmas Forest. – Jutro zaczynamy z dziećmi produkcję ozdób – dodaje.

Więcej niż biznes

Podczas świąt wiele firm organizuje specjalne akcje mające na celu zwrócenie szczególnej uwagi na problemy dotyczące danej branży i angażuje się w ich zwalczanie. Christmas Forest zajmujący się sprzedażą świątecznych drzewek postanowił działać na rzecz sadzenia nowych lasów. Od pięciu lat współpracuje z fundacją Tree Aid’s  funkcjonującą na Mali. Tamtejsze tereny nie są wystarczająco chronione i zmagają się z nadmierną wycinką lasów. Zasady pomocy są bardzo proste. Na każde drzewko sprzedane przez Christmas Forest przypada zasadzenie jednego drzewka przez fundację. Do tej pory udało się posadzić aż 176.839, a to nie koniec projektu. W tym roku firma postawiła sobie cel – posadzenie 200.000 drzewek w regionie Sahel w Afryce.

Gdzie kupić drzewka?

Christmas Forest funkcjonuje na terenie całego Londynu. Dla bardziej zapracowanych klientów zapewnia także serwis online i dowóz drzewek do domu. Dokładne informacje na temat lokalizacji punktów sprzedaży oraz zamówień internetowych można znaleźć na stronie: christmasforest.co.uk.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę