Menu


Ariana Grande nie przyjęła brytyjskiego tytułu szlacheckiego

Ariana Grande nie przyjęła brytyjskiego tytułu szlacheckiego shutterstock

Brytyjska monracha chciała nagrodzić młodą piosenkarkę tytułem szlacheckim, jednak ta odmówiła. Stwierdziła, że jest jeszcze za wcześnie.

Kiedy w maju w 2017 roku doszło w Manchesterze do ataku terrorystycznego podczas koncertu Ariany Grande, młoda piosenkarka postanowiła wesprzeć wszystkie ofiary tego ataktu. Odwiedzała chorych w szpitalach, a także ich rodziny. Dwa tygodnie po ataku, w którym zginęły 23 osoby, a ponad setka została ranna, Ariana Grande zorganizowała z innymi wokalistami koncert One Love Manchester. Podczas tego wydarzenia zebrano 17 milionów funtów, które zostały przeznaczone na pomoc ofiarom.

Taka postawa zasługiwała na otrzymanie byrtyjskiego tytułu szlacheckiego Damy Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego, który nadawany jest osobistościom spoza Wielkiej Brytanii. Młoda piosenkarka jednak odmówiła, ponieważ stwierdziła, że to zbyt wcześnie - ona wciąż opłakuje ofiary tej tragedii.Do komisji, która zarządza tytułami szlacheckimi, napisała list, w którym serdecznie dziękuje za takie wyróżnienie.

- Ariana była zaszczycona, ale uznała, że jest zbyt wcześnie. Podobnie jak dziesiątki poszkodowanych rodzin, wciąż przeżywa tę tragedię. Obawiała się, że jeśli przyjmie tytuł, niektórzy mogą uznać to za przejaw braku wrażliwości - podaje informator.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę