MenuTokio: Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal

Tokio: Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal fb: /PolishEmbassyUK/

Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Zwyciężyły Nowozelandki Lisa Carrington, Caitlin Regal. Trzecie były Węgierki Danuta Kozak, Dora Bodonyi.

Jak relacjonuje Polsat News, Polki przez długi czas wyścigu naciskały Nowozelandki, ale przed metą musiały się bronić przed ostro finiszującymi Węgierkami. Carrington zdobyła we wtorek drugi złoty medal, wcześniej triumfowała w jedynce na 200 m.

Dla Nai to trzeci medal olimpijski karierze. Wcześniej dwukrotnie sięgała po brąz razem z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską) także w konkurencji dwójek na 500 m. Puławska z kolei debiutuje na igrzyskach.

 Naja i Puławska razem z Heleną Wiśniewską i Justyną Iskrzycką wystąpią jeszcze w czwórce na 500 m. Srebro kajakarek Karoliny Nai i Anny Puławskiej w konkurencji K2 500 m to trzeci polski medal w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wcześniej po złoto sięgnęła lekkoatletyczna sztafeta mieszana 4x400 m, a na drugim stopniu podium stanęły wioślarski z czwórki podwójnej. (Źródło: polsatnews.pl)

Powrót na górę