Menu„Śluby panieńskie” – premiera Teatru Syrena

  • Napisane przez  Goniec.com
Zdjęcie z próby/posk.org Zdjęcie z próby/posk.org

Teatr Dzieci i Młodzieży Syrena zaprasza na komedię „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredro. W odpowiedzi na życzenie publiczności Syrena wraca do zwyczaju wystawiania spektakli dla młodzieży, aczkolwiek nadal będzie skupiać się przede wszystkim na repertuarze dla dzieci.

„Śluby panieńskie czyli Magnetyzm serca” to komedia romantyczna, której głównym tematem jest oczywiście miłość. Ten ponadczasowy utwór Aleksandra Fredro to historia dwóch młodych panien, które postanawiają nigdy nie wychodzić za mąż i dręczyć mężczyzn swoją obojętnością, mając na celu upokorzenie i odrzucenie potencjalnych kandydatów na mężów. Starający się o panny kawalerowie, Gustaw i Albin, postanawiają zdobyć ich względy za pomocą sprytnych forteli, co oczywiście uruchamia lawinę komicznych sytuacji!

Krystyna Bell, dyrektor Teatru Syrena, zapytana o zbliżającą się premierę, komentuje: - Syrena od początku była teatrem dla dzieci i młodzieży, aczkolwiek w pewnym okresie skupiliśmy się na wystawianiu sztuk niemalże wyłącznie dla dzieci, gdyż pojawiło się mnóstwo młodszej publiczności w całej Anglii i zainteresowanie bajkami było ogromne. Najmłodsi, którzy przychodzili do nas 10 lat temu, to obecnie już nastolatki, które nadal chciałyby przychodzić do Syreny i kontynuować kontakt z nami.

Z myślą o młodzieży właśnie Syrena przygotowała premierę „Ślubów panieńskich”. Twórcy serdecznie zapraszają zarówno młodzież szkolną, jak i dorosłych, którzy chcieliby sobie odświeżyć w pamięci tę pełną dowcipu sztukę mistrza Fredry!

Teatr Syrena: „Śluby panieńskie”

Sobota 8 lutego 2020 godz. 16:00
Niedziela 9 lutego 2020 godz. 15:00

Bilety £12, £10. Wycieczki (20+) £8

Zamawianie biletów w kasie POSK-u (19:00 - 21:00)
Tel. 0208 741 1887 / 0208 741 0398

(posk.org)

Powrót na górę