Menu„Śluby panieńskie” – najbliższa premiera Teatru Syrena już 1 lutego

  • Napisane przez  Tomasz Furmanek
Teatr Syrena - próby czytane Ślubów panieńskich rozpoczęły się w listopadzie Teatr Syrena - próby czytane Ślubów panieńskich rozpoczęły się w listopadzie

Teatr Dzieci i Młodzieży Syrena zaprasza na premierę komedii „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry, która zaplanowana jest na 1 lutego 2020. W odpowiedzi na życzenie publiczności Syrena wraca do zwyczaju wystawiania spektakli  dla młodzieży, aczkolwiek nadal będzie skupiać się przede wszystkim na repertuarze dla dzieci. 

Teatr Syrena celebrował w 2019 roku wspaniały jubileusz – 60 urodziny!  Warto podkreślić, że Syrena rok w rok przyciąga na swoje premiery komplety publiczności dziecięcej i młodzieżowej, prezentując regularnie dwie premiery rocznie. 

Krystyna Bell, dyrektor Teatru Syrena, zapytana o zbliżającą się premierę, komentuje: „Syrena od początku była teatrem dla dzieci i młodzieży, i dawniej regularnie przygotowywała spektakle dla młodzieży. W pewnym okresie skupiliśmy się na bajkach, gdyż pojawiło się mnóstwo młodszej, dziecięcej publiczności w całej Anglii i zainteresowanie bajkami było ogromne. Dzieci te, które przychodziły na nasze bajki 10 lat temu, to obecnie już młodzież, która nadal chciałaby przychodzić do Syreny i kontynuować kontakt z nami”.

Syrena powraca więc do swojej pierwotnej misji wystawiania sztuk także dla młodzieży, i z myślą o niej przygotowała premierę „Ślubów panieńskich”. Twórcy serdecznie zapraszają zarówno młodzież szkolną, jak i dorosłych, którzy chcieliby sobie odświeżyć w pamięci tę pełną dowcipu sztukę mistrza Fredry!

Teatr Syrena:  „Śluby panieńskie”
Reżyseria: Sławomir Gaudyn
Scenografia i kostiumy: Grzegorz Janiszewski

Kiedy: Sobota 1, 8 lutego 2020 godz. 16:00; Niedziela 2, 9 lutego 2020 godz. 15:00
Bilety: £12, £10. Wycieczki (20+) £8
Zamawianie biletów od 20 stycznia 2020 w kasie POSK-u (19:00 - 21:00)
Tel. 0208 741 1887 / 0208 741 0398

(Tomasz Furmanek)

Powrót na górę