Logo
 Wydrukuj tę stronę

Zbigniew Namysłowski Quintet… gra utwory Namysłowskiego i Komedy

Zbigniew Namysłowski Quintet… gra utwory Namysłowskiego i Komedy

Koncert ten jest częścią serii wydarzeń „Tomasz Furmanek zaprasza ...”

Zbigniew Namysłowski, fenomenalny saksofonista i kompozytor, jest niekwestionowaną ikoną polskiego jazzu i pierwszym polskim muzykiem, który nagrał płytę w Europie Zachodniej (Lola dla Decca, 1964). Niezrównany mistrz polskiego dialektu jazzowego, któremu udało się wypracować oryginalny język muzyczny, rozumiany zarówno przez polską, jak i światową publiczność jazzową.

W 1965 roku Krzysztof Komeda zaprosił go do nagrania albumu Astigmatic, powszechnie uważanego za jeden z kamieni milowych w historii muzyki jazzowej.  7 grudnia w Jazz Cafe POSK Namysłowski zagra zarówno swoje najbardziej znane utwoty, jak „Kuyaviak Goes Funky” czy „Jasmine Lady”, jak też wybrane kompozycje Krzysztofa Komedy aby uczcić  50 rocznicę tragicznej śmierci Komedy. 

Zbigniew Namysłowski nagrał prawie 30 autorskich płyt, z których wiele zostało wydanych za granicą. Albumy takie jak „Winobranie” (1973) i „Kuyaviak Goes Funky (1975) stały się ogromnymi hitami jazzowymi w Polsce i zostały uznane za jedne z najlepszych płyt wszechczasów w polskim jazzie. W 1980 roku nagrał pierwszy album ze swoim funk jazzowym zespołem Air Condition: „Follow Your Kite”. Zespół był niezwykle popularny, koncertując dużo w Polsce i Europie. 

Nieustannie - od początku swojej kariery aż po dzień dzisiejszy - Zbigniew Namysłowski utrzymuje się w ścisłej czołówce najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, jest laureatem wielu Fryderyków, a w 2014 i w 2015 został uhonorowany laurem saksofonisty altowego roku w plebiscycie „Jazz Top” miesięcznika Jazz Forum.

Będzie to absolutnie ekscytujący i wyjątkowy wieczór muzyczny w wykonaniu wielkiej legendy jazzu, Zbigniewa Namysłowskiego i jego kwintetu!

Zbigniew Namysłowski - saksofony altowe i sopranowe
Jacek Namysłowski - puzon
Łukasz Ojdana - fortepian
Andrzej Święs - kontrabas
Patryk Dobosz - perkusja

Zbigniew Namysłowski Quintet…gra utwory Namysłowskiego oraz Komedy

Kiedy: Sobota 7 grudnia 2019
Gdzie: Jazz Café POSK, 238-246 King Street, London W6 0RF
Bilety: £20 wegottickets.com

Drzwi otwarte: 19:30
Rozpoczęcie koncertu: 20:30

Zobacz także:

© Goniec.com