MenuLondon Symphony Orchestra inauguruje nowy sezon

  • Napisane przez  Goniec.com
London Symphony Orchestra inauguruje nowy sezon

London Symphony Orchestra to bez wątpienia najważniejsza orkiestra Zjednoczonego Królestwa. Obecnie pod batutą Sir Simona Rattela ma okazję stać się jedną z czołowych orkiestr Europy. Niedawno LSO otworzyła w Barbican Centre sezon 2019/2020 serią koncertów pod batutą swojego słynnego maestro.

Podczas trzech koncertów zaprezentowano różnorodny program od współczesnej brytyjskiej muzyki przez Messiaen po Brahmsa oraz Rachmaninowa.

Podczas trzeciego koncertu mieliśmy okazję usłyszeć II Koncert fortepianowy Brahmsa oraz II Symfonię Rachmaninowa. Jako solista wystąpił amerykański pianista Emanuel Ax. Jego interpretacja była mocna, wyrazista, momentami nieco ciężka, ale zawsze technicznie imponująca. II Koncert fortepianowy Brahmsa to zapewne jedno z najbardziej wyrafinowanych i najtrudniejszych dzieł w historii muzyki. Ax grał Brahmsa ze swobodą i naturalnością, która może mieć tylko weteran fortepianu najwyższej klasy.

Sir Simon Rattle zaprezentował niezwykle energetyczną interpretację II Symfonii Rachmaninowa. Pod jego batutą muzyka Rachmaninova była rytmiczna, pełna energii, ale miała w sobie też coś z melancholijnej rosyjskiej natury.

W tym sezonie czeka nas jeszcze wiele koncertów z wybitnymi dyrygentami oraz solistami światowej klasy.

 

(dr Jacek Kornak)

Powrót na górę