MenuJesus Christ Superstar powraca do Londynu

  • Napisane przez  dr Jacek Kornak
Company in Jesus Christ Superstar at the Barbican Theatre. Designer Tom Scutt; Lighting Design Lee Curran; Photo Johan Persson Company in Jesus Christ Superstar at the Barbican Theatre. Designer Tom Scutt; Lighting Design Lee Curran; Photo Johan Persson

Pochodzący z 1970 roku Jesus Christ Superstar to dziś już kultowy musical. Utwór napisany przez Andrew Lloyd Webbera oraz Tima Rica pomimo początkowych kontrowersji szybko podbił Broadway and West End oraz stał się międzynarodowym hitem. 

Dziś Jesus Christ Superstar nie budzi już kontrowersji, ale muzyka Webbera wciąż przyciąga tłumy. W 2016 Regent’s Park Theatre zaprezentował nową produkcję tej rockowej opery. Po kilku wyprzedanych sezonach w Regent’s Park Theatre, występach w Chicago oraz licznych nagrodach produkcję Timothy’ego Sheadera podczas tego lata można zobaczyć w Barbican Centre.

Jest to przedstawienie, które ogląda się z dużą przyjemnością. Dość prosta scenografia, kostiumy nie rozpraszają widzów, natomiast dynamiczny ruch sceniczny oraz niezwykle melodyjne piosenki sprawiają, że Jesus Christ Superstar na długo pozostaje w pamięci.

W przedstawieniu występują dość młodzi, ale już doświadczeni śpiewacy. W roli tytułowej występuje Robert Tripolino. Ma on niezwykłu urok sceniczny oraz głos, który robi wrażenie. Rolę Judasza wykonuje Ricardo Afonso, natomiast Marię Magdalenę śpiewa Sallay Garnett. Świetnie w roli Piłata spisał się Matt Cardle.

Jesus Christ Superstar to przedstawienie dla każdego. Oparte jest wprawdzie na motywach biblijnych, ale przedstawia zarazem coś bardziej uniwersalnego, historię młodych ludzi, którzy chcą zmienić świat oraz siebie. To świetnie wykonany show, który nie pozwoli nikomu się nudzić. Muzyka jest wykonana bardzo dynamicznie, a śpiewany oraz tancerze na scenie dają z siebie wszystko.

Jesus Christ Superstar można zobaczyć w Barbican Centre do 24 sierpnia.

Powrót na górę