Menu


Koncert „Cohen & Cave”

Koncert „Cohen & Cave”

Niezwykły koncert piosenek Leonarda Cohena i Nicka Cave'a w wykonaniu Olandry (wokal, fortepian) i Piotra Jaszczuka (wokal, gitara).

Leonard Cohen oraz Nick Cave wpisali się na zawsze w serca Polaków. Warszawscy songwriterzy sceny alternatywnej - Olandra i Piotr Jaszczuk zaprezentują koncert będący hołdem złożonym muzyce obydwu bardów. Młodzi artyści wykonają autorskie aranżacje i interpretacje utworów z nowymi tłumaczeniami. Nie zabraknie takich klasyków jak "Suzanne" i "Hallelujah" Cohena czy "Henry Lee" i "Tam gdzie rosną dzikie róże" Cave’a, a także wielu innych, mniej lub bardziej znanych utworów.

Olandra to wokalistka, piosenko-pisarka, producentka muzyczna, dziewczyna z pianinem i gitarą w tle. Wydała debiutancki album Look Out. Obecnie mieszka i koncertuje w Londynie. Olandra grała w wielu salach koncertowych zarówno w Polsce jak i za granicą. Koncertowała w prestiżowych The Old Queens Head, The Bedford (Ed Sheeran) i The Troubadour w Londynie, gdzie zaczynali tacy giganci jak Bob Dylan czy Joni Mitchell. Grała w warszawskich klubach m.in. PROM kultury, Chłodna 25, a wraz ze smyczkowym duo występowała w ramach serii międzynarodowych koncertów Sofar Sounds oraz supportowała m.in. Julię Marcell w klubie Blue Note.

Piotr Jaszczuk to młody artysta z Warszawy, obecnie studiujący na uczelni artystycznej Goldsmiths w Londynie. Jego muzyka wprowadza słuchacza w tajemniczy świat pełen emocji. Historie, które opowiada, są niekiedy szczere i poruszające, innym razem mroczne i brudne. Grał na wielu warszawskich scenach, takich jak Klubokawiarnia Towarzyska, Centrum Zarządzania Światem, Centrum Promocji Kultury, czy CH25, gdzie supportował australijskiego artystę Phillipa Brackena. Po przeprowadzce na Wyspy zdążył kilkukrotnie wystąpić na londyńskim Camden Town. Obecnie pracuje nad debiutancką EP-ką, a jego singli można posłuchać na YouTube i Spotify.

Organizator wydarzenia: JR Events

Kiedy: Niedziela 23 czerwca, godz. 19.00
Gdzie: Ognisko Polskie, 55 Exhibition Road, London SW7 2PN
Bilety: £12 (members), £15 (non-members)

Rezerwacja online

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę