Menu


Happy Birthday, Piotr!

piotr_credit-simon-fowler-of-warnerclassics-cropped piotr_credit-simon-fowler-of-warnerclassics-cropped

Jeden z najwybitniejszych pianistów pokolenia, Piotr Anderszewski, miał ostatnio jubileuszowy koncert w Wigmore Hall. Piotr Anderszewski w 1990 zadebiutował koncertem w Londynie właśnie w Wigmore Hall. Od tego czasu pianista występował tutaj wielokrotnie. Wigmore Hall było zatem idealnym miejscem na pięćdziesiąte urodziny artysty.

Piotr Anderszewski występuje w najważniejszych salach koncertowych świata od Japonii po Stany Zjednoczone. Artysta wydał również liczne albumy z muzyką od Bacha, aż po Szymanowskiego.

Podczas jubileuszowego koncertu usłyszeliśmy utwory Johanna Sebastiana Bacha z The Well-tempered Clavier Book II, Roberta Schumanna Sieben Clavierstucke in Fughettenform oraz Ludwiga van Beethovena Diabelli Variations. W pierwszej części koncertu mogliśmy usłyszeć jedwabistą, poetycką stronę Anderszewskiego. Bach oraz Schumann mieli nieco melancholijne brzmienie. Natomiast Beethoven to pokaz wirtuozerii. Anderszewski grał Wariacje na temat walca Diabellego pewnie i ekspresyjnie. To był dowód najwyższego kunsztu artystycznego.

Z okazji tego jubileuszu życzę artyście kolejnych koncertów oraz nagrań, które zawsze wnoszą świeżość i poezję w życie słuchaczy.

(tekst: dr Jacek Kornak)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę