Menu


Tre Voci: "Wierzymy, że muzyka nie ma granic"

Tre Voci: "Wierzymy, że muzyka nie ma granic"

Z zespołem Tre Voci - czyli trójka tenorów, rozmawiała Magdalena Lewandowska. 

Trzy głosy, trzy indywidualności, ale jedna przyjaźń – tak mówicie o sobie. Kiedy ta przyjaźń się zrodziła? Jeszcze zanim stworzyliście Tre Voci, czy dopiero jak wspólnie zaczęliście koncertować?
- Jesteśmy szwagrami (Voytek i Mikołaj) - nasze żony są siostrami. Z Miłoszem poznaliśmy się niezależnie podczas różnych koncertów. Naszym pierwszym wspólnym występem była gala w krakowskiej Alei Róż u boku samej Grażyny Brodzińskiej. Nasz drugi koncert odbył się w Chicago! Tamten wyjazd nas bardzo zintegrował i wtedy zawiązała się nie tylko artystyczna, ale i osobista więź między nami. Wraz z rozwojem TRE VOCI pogłębiała się nasza przyjaźń, wspieramy się nawzajem. To ogromna przyjemność stawać na scenie w otoczeniu najbliższych Tobie ludzi!

Czy opera to jedyna Wasza miłość czy jeszcze są jakieś inne gatunki muzyczne, którym się oddajecie?
- Wierzymy, że muzyka nie ma granic. Słuchamy najróżniejszych gatunków muzyki i uwielbiamy je ze sobą łączyć. Poza operą fascynuje nas muzyka filmowa, pop, muzyka alternatywna, elektroniczna i musical. Swoistym połączeniem tych stylów jest brzmienie TRE VOCI.

Co dla Was jest największą wartością w zespole?
- Bez wątpienia wspomniana wcześniej przyjaźń i to, że darzymy siebie ogromnym szacunkiem. Na scenie oddajemy całe serce naszej publiczności. To często emocjonalne momenty i to wspaniałe, że razem je przeżywamy. Możemy na siebie liczyć na scenie i poza nią. Jest to nie do przecenienia.

Czego uczestnicy mogą się spodziewać podczas koncertu pod koniec stycznia?
- Przyjedziemy do Londynu po ponad trzech latach wspólnej pracy i zaprezentujemy unikalny repertuar naszego zespołu. Składają się na niego arie operowe, pieśni neapolitańskie, ale też ikoniczne hity muzyki rozrywkowej i najpiękniejsze motywy z muzyki filmowej. Nasz sztandarowy program jest zatytułowany 'TRE VOCI with LOVE' i gwarantujemy, że zostawimy na londyńskiej scenie kawałek naszego serca!

Zespół Tre Voci The Tenors wystąpią 27 stycznia 2019 roku o godz. 16:00 w Polish Jazz Cafe POSK. 
Cena biletów: £27 i £23.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę