Menu


Obchody 100-lecia niepodległości Polski w Bridgwater

Obchody 100-lecia niepodległości Polski w Bridgwater

Zapraszamy wszystkich na uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę i inne kraje europejskie niepodległości. Organizatorzy gwarantują mnóstwo atrakcji.

- Jesteśmy dumni, że możemy zorganizować tak ważną uroczystość dla Polaków i wielu innych narodowości. Jest to okazja dla wszystkich narodów poznać polską historię i zrozumieć, dlaczego Polacy tak bardzo kochają swoją tradycję, kulturę i język. Jest to jedyna organizowana na tak dużą skalę uroczystość. Spodziewamy się setek osób z całego Somerset, ale również z innych hrabstw południowo-zachodniej Anglii. To wydarzenie jest świetną okazją dla pracowników elektrowni atomowej Hinkley Point C do zapoznania się z lokalną społecznością. Diversity Voice zaprasza również wszystkie nowe rodziny w naszym regionie do wspólnego świętowania tak ważnej uroczystości. Wydarzenie jest finansowane z funduszów HPC Community Fund - powiedział Rafał Skarbek CEO

- Muzyka wykonywana na żywo przez polską grupę muzyczną przypomni dźwięki z okresu Polski międzywojennej. Znane kawałki z lat 20. i 30.  zilustrują muzycznie chwile odzyskania niepodległości. Przygotowane jedzenie odda czas tamtych chwil i pokaże czym my Polacy żywiliśmy się w czasach okupacji i tuż po odzyskaniu niepodległości. Rysowanie tęczy niepodległościowej zainspiruje dzieci do refleksji nad pokojem. Będzie też pokaz różnych filmów poruszających temat odzyskania niepodległości w roku 1918 przez inne kraje Europy takie jak, Czechy, Litwa, Łotwa, Estonia, Islandia i kilka innych. Dzieci poznają także historię żołnierza-misia o umieniu Wojtek, który służył w polskim korpusie pod dowództwem gen. Andersa. Uczcimy też Dzień Pamięci - święto obchodzone w krajach Wspólnoty Narodów na cześć poległych żołnierzy w wojnach - powiedział Dominik Stosio Bilingual Support Worker.

Kiedy: 10 listopada (sobota), w godz. 14:00-17:30
Gdzie: Victoria Park Community Centre, Bridgwater TA6 7AS
Bilety: Wstęp free

Więcej informacji na naszej stronie www.diversityvoice.com i na www.facebook.com/diversityvoice 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę