Menu


Przed nami 46. Bal Polski w Londynie

Przed nami 46. Bal Polski w Londynie

3 lutego w Londynie odbędzie się 46. Bal Polski, podczas którego będziemy świętowali setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Bal odbędzie się w sali balowej hotelu Sheraton Grand Park Lane na Piccadilly, w londyńskiej dzielnicy Mayfair. Patronem honorowym będzie ponownie Arkady Rzegocki, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Wielkiej Brytanii. Sponsorem Balu Polskiego będzie firma Sami Swoi przekazypieniezne.com, zaś patronem medialnym magazyn „Goniec Polski” i portal Goniec.com.

Gość specjalny

Specjalnym gościem balu będzie Anna Maria Anders, córka generała Władysława Andersa, dowódcy 2 Korpusu Polskiego i sił zbrojnych polskich w bitwie pod Monte Cassino podczas II wojny światowej. Obecnie Anna Maria Anders jest senatorem RP i pełnomocnikiem rządu RP ds. dialogu międzynarodowego.

Zbieranie pieniędzy na cele dobroczynne będzie przybierało w trakcie balu różne formy. Przede wszystkim odbędzie się wielka aukcja „na żywo”, prowadzona przez Hugh Edmeades z domu aukcyjnego Christies, w trakcie której można będzie wygrać szereg wartościowych nagród, darowanych specjalnie na ten cel. Każdy funt pozyskany dzięki hojności uczestników imprezy trafi bezpośrednio do wybranych organizacji potrzebujących charytatywnego wsparcia. Bawiąc się można zatem pomóc potrzebującym i słabszym.

Moc muzycznych wrażeń

Atmosferę dobrej zabawy karnawałowej zapewnią znane zespoły i artyści. Gospodarzem balu będzie w tym roku gwiazda polskiej telewizji – Joanna Moro, gość na ubiegłorocznej edycji. Organizatorzy są pewni, że jej doświadczenie zdobyte w programie „Taniec z Gwiazdami” przyda się też i na parkiecie.

Uczestnicy będą mieli okazję przetańczyć całą noc przy muzyce i śpiewie znanego zespołu Wolf Band, z udziałem Grzegorza Wilka oraz gwiazdy polskiej Eurowizji – Magdaleny Tul. Wspólnie wykonają wiele międzynarodowych i polskich hitów, klasycznych numerów balowych czy latynoskich szlagierów. Natomiast grupa folklorystyczna Młody Las zaprezentuje wybór narodowych tańców ludowych, a także poprowadzi gości tradycyjnym polonezem.

Tak było rok temu…

Podczas ubiegłorocznego wydarzenia w Sheraton Grand London Park bawiło się ponad 300 zaproszonych gości, do których dyspozycji oddano salę balową, przestrzenne foyer, Silver Gallery i balkony, rozmieszczone na trzech kondygnacjach budynku. 

To właśnie z nich publiczność oglądała występ londyńskich Orląt. Wśród zaproszonych osobistości był ambasador RP, Arkady Rzegocki, konsul generalny Krzysztof Grzelczyk oraz książę Jan Żyliński.

– To wzruszające, że tylu ludzi chce uczestniczyć w realizacji naszego celu, że tyle osób podarowało nam wspaniałe fanty, które dzisiejszego wieczoru trafią do rąk naszych balowiczów, że co roku tyle osób oferuje swoją pomoc. Jesteśmy wdzięczni Ambasadzie za podanie pomocnej dłoni – podsumowała Marlena Anderson, jedna z gospodyń balu. – Przychodzę od wielu lat. To polski wieczór, nastrój wyjątkowy. Bal ma szlachetne cele, które również są mi bliskie. Sztuką jest przemawianie do Polaków, aby chcieli pomagać – mówił książę Jan Żyliński.

BILETY

W sprzedaży są stoły 10-miejscowe w cenie 1750 funtów lub pojedyncze bilety w cenie 175 funtów od osoby. Bilet obejmuje powitalnego szampana (tzw. „champagne reception”), trzydaniową kolację z winem, kawą, herbatą oraz petit fours.
Aby kupić bilety na 46. Bal Polski, organizatorzy proszą o kontakt:
• mailowo z Ewą Cross lub Dorotą Sztorc na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• online ze strony internetowej: www.balpolski.org.uk 
• telefonicznie z Ewą Cross  pod numerem: 074 647 536 97
Więcej informacji odnośnie programu i wymaganego stroju można znaleźć TUTAJ.

(mk)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę