Menu


IV Kongres Polskich Przedsiębiorców w Londynie

IV Kongres Polskich Przedsiębiorców w Londynie Ambasada RP w Londynie

Około 140-stu przedsiębiorców spotkało się w Londynie podczas czwartego już Kongresu Polskich Przedsiębiorców, zorganizowanego przez Polish Business Link pod patronatem Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej oraz Ambasady RP w Wielkiej Brytanii.

W tym roku tematem przewodnim Kongresu było zabezpieczanie biznesu na przyszłość (future-proofing your business), czyli jak zbudować model w biznesie, który będzie na pokolenia. Przekrój reprezentowanych firm był różnorodny zarówno pod względem rozmiaru jak i obsługiwanego rynku. Znalazły się tam osoby prowadzące firmę z dziedzin między innymi takich jak: usługi, branża spożywcza, budowlana czy handel.

Jak co roku ważną częścią Kongresu był panel dyskusyjny prowadzony przez Kasię Maderę, prezenterkę wiadomości w BBC World News. Paneliści podzielili się swoją ekspertyzą z uczestnikami opowiadając jak osiagnąć sukces ze swoją firmą w świecie aktywnie rozwijających się technologii oraz jak najlepiej przygotować się do Brexitu.

- Czerpię przyjemność z ducha przedsiębiorczości Polaków mieszkających w Polsce, jak i tych na Wyspach Brytyjskich. Polacy są otwarci na myślenie biznesowe i myślę, że to podejście jest w dużej mierze odpowiedzialne za sukces ekonomiczny Polski - powiedział Ambasador RP w Wielkiej Brytanii Arkady Rzegocki otwierając Kongres.

 ongres już po raz trzeci był wspierany przez bank NatWest jak również firmy SamiSwoi i Carter Lemon Camerons Solicitors. Patronat medialny przejął m.in Goniec Polski. Kolejny Kongres jest zaplanowany na jesień 2018 r.

(za: Ambasada RP w Londynie)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę