Menu


Filmowa historia Alexa Herbsta przedpremierowo w Londynie

Filmowa historia Alexa Herbsta przedpremierowo w Londynie

Stowarzyszenie Poland Street zaprasza na przedpremierowy pokaz pełnometrażowego filmu dokumentalnego „ Alex Herbst: Na zawsze pilot”, ktory odbędzie się 14 maja, o godzinie 20:00 w salce w kościele na Devonii w Londynie.

Bohaterem opowieści jest 98-letni Alex Herbst, jeden z najstarszych żyjących pilotów elitarnych Dywizjonów 303 i 308. Jego historia przeplata się z rozpalającym wyobraźnię współczesnym lotnictwem cywilnym. Film jest sentymentalną ale i radosną podróżą po przeszłości. Opowiada o najistotniejszych faktach z historii widzianych z osobistej perspektywy bohatera – świadka i uczestnika kluczowych wydarzeń.

Sam Alex Herbst po wyjeździe z Londynu do USA jeszcze w latach 60-tych, na długi czas zniknął z pola widzenia nawet samych organizacji kombatantów. Jednak pewne niespodziewane wydarzenie sprzed kilku lat spowodowało, że na nowo zechciał wrócić do swojej przeszłości i opowiedzieć o wszystkim w dedykowanym mu filmie.

– Od ponad 11 lat wolontariusze Poland Street inspirują polonię do kultywowania pamięci o naszej ojczystej historii. Polscy piloci odnosili największe zwycięstwa w obronie Wysp Brytyjskich podczas drugiej wojny światowej. Ten film to wyjątkowa lekcja żywej historii i niepowtarzalna okazja, aby poznać życie i dokonania jednego z jej twórców. Serdecznie zapraszamy – powiedziała Anna Gałandzij, Rzecznik Prasowy Poland Street, najstarszej organizacji młodej polonii w Wielkiej Brytanii.

Gośćmi pokazu będą: Sławomir Ciok reżyser i producent a także jego współpracownicy z czasu realizacji filmu w Wielkiej Brytanii. Po projekcji filmu autor będzie odpowiadał na pytania widzów.

Film trwa 95 minut i będzie wyświetlony w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami. Planowana jest szersza dystrybucja filmu w Wielkiej Brytanii. Poland Street prosi o wcześniejsze potwierdzenie obecności wysyłając email na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Film  zostanie wyświetlony w niedzielę 14 maja, o 20:00, w Parafii Devonia, 2 Devonia Road, Islington, London, N1 8JJ.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę