Menu


Polish Heritage Day w Liverpoolu

Polish Heritage Day w Liverpoolu Shutterstock

Polish Heritage Day jest nową inicjatywą Ambasady RP w Londynie zapraszającą do świętowania otwartości, docenienia i lepszego zrozumienia pomiędzy polską i brytyjską społecznością.

W dniach 6-7 maja 2017 odbędzie się wiele eventów zorganizowanych przez polską diasporę w różnych miejscach w UK. Z myślą o corocznym festiwalu, Polish Heritage Day jest zaplanowany na weekend po znaczącej dacie 3 maja, którego to dnia w 1791 Polska uchwaliła Konstytucję jako pierwsze państwo w Europie i drugie na świecie po Stanach Zjednoczonych – symbol wolności i równości. 2 maja jest też obchodzony w Polsce i wśród polskiej społeczności na całym świecie jako Dzień Polonii i Dzień Flagi.

Merseyside Polonia zaprasza serdecznie do przepięknego St George’s Hall w Liverpoolu na popołudnie z  polskimi historiami od przeszłości do czasów obecnych. 

– Podczas spotkania odsłonimy nowy baner prezentujący zarys historii polskiej społeczności w Liverpool. Zamierzamy też przedstawić kilka inspirujących historii z życia Polonii. Jesteśmy dumni skąd pochodzimy i pragniemy pokazać to, co najlepsze z naszego kraju pochodzenia – mówią organizatorzy. 

W związku z tym, iz jest to świętowanie, to będzie też coś na wesoło i okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę w Polsko-Liverpoolskim Quizie – drużyny powstaną już na miejscu i niech wygra najlepszy. To nie byłaby polska impreza, gdyby zabrakło tam jedzenia i tym razem będzie okazja spróbować wyśmienitych ciast, z których Polska jest znana.

Wydarzenie odbędzie się 6 Maja 2017 w St George’s Hall, w godzinach 15.00 – 17.00

Więcej informacji tutaj.

(inf. pras.)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę