MenuAkustycznie i romantycznie

  • Napisane przez 
Akustycznie i romantycznie
Od ponad 20. tygodni „Let Her Go”, nie schodzi ze szczytów brytyjskich list przebojów.

Wokalista Mike Rosenberg, znany bardziej pod pseudonimem Passenger, w ubiegłym roku wydał płytę, która od razu poszybowała na pierwsze miejsca list sprzedaży. Do tej pory największym hitem pochodzącym z tego krążka, okazał się promujący go singiel „Let Her Go” z refleksyjnym tekstem i kojącą muzyką.

Utwór ten od ponad 20. tygodni utrzymuje się na brytyjskiej liście 40. najlepszych singli. Teraz wokalista podbija także polskie listy przebojów – 15 lipca płyta miała swoją premierę nad Wisłą. Tu także niekwestionowanym numerem jeden okazał się utwór „Let Her Go”. Na krążku znalazły się także takie kawałki jak „Things That Stop You Dreaming”, „The Wrong Direction” czy tytułowy „All the Little Lights”.

Muzyk zaczerpnął swój pseudonim artystyczny od grupy, którą założył w 2003 roku. Rosenberg, który nie tylko zajmował się śpiewaniem ale i pisaniem tekstów piosenek – miał wtedy zaledwie 19 lat.

Zespół wydał jedną płytę, zatytułowaną „Wicked Man’s Rest”. Było to w 2007 roku. Wkrótce potem rozwiązano skład, a współtworzący go muzycy zajęli się pracą nad solowymi karierami. Mark przyzwyczaił się jednak do nazwy i pseudonim zostawił dla siebie.

Od tego czasu zdążył już wydać trzy płyty – „Wide Eyes Blind Love” (2009), „Flight of the Crow” (2010) i najnowszą – „All the Little Lights” (2012), wydaną w specjalnej, dwupłytowej edycji (na drugim krążku znajdują się utwory w wersji akustycznej).

Powrót na górę