MenuMakaron z indykiem i kiełkami

  • Napisane przez 
Makaron z indykiem i kiełkami

Najpierw wyjaśnijmy tym, co to nie są za pan brat z azjatyckimi wynalazkami kulinarnymi. Kiełki, o których mowa to nie niczyje zęby, ale takie młode, wyrastające z warzyw pędy, które zawierają ponoć mnóstwo wszystkiego tego, co dla zdrowia najlepsze. A gdy to wiadomo, to już resztę sobie można dośpiewać: makaron to po prostu kluski, indyka z powodzeniem można znaleźć w Tesco, trzask prask i domowa „chińszczyzna” gotowa!

Składniki na 4 porcje

2 opakowania (40 dag) makaronu nitki
30 dag piersi indyczej
2 nieduże cebule
2 dymki ze szczypiorem
8–10 małych pieczarek 
pojemniczek (10 dag) kiełków fasoli
3 łyżki jasnego sosu sojowego
3 łyżki oleju sojowego
2 łyżki sklarowanego masła
sól

Sposób przyrządzenia:

Makaron zalać 3–4 l posolonego wrzątku, przykryć, po 3 minutach odcedzić, obficie przelać zimną wodą, osączyć. Umyte i osuszone mięso pokroić w paseczki. Cebulę obrać, pokroić w plastry, a dymkę na krótkie kawałki. Pieczarki oczyścić, odkroić ogonki, a kapelusze pokroić w plasterki.

Na rozgrzanym oleju przesmażyć na ostrym ogniu, cały czas mieszając, cebulę. Dodać mięso i mieszając smażyć 2 minuty. Wsypać wypłukane, przelane wrzątkiem i osączone kiełki fasoli, posolić i skropić wszystko 1/2 łyżki sosu sojowego. Mieszając, smażyć 2 min. Przełożyć połowę składników z woka na talerz, a na ich miejsce włożyć makaron, skropić 1 i 1/2 łyżki sosu sojowego, wymieszać wszystko i smażyć, mieszając 5 minut, po czym przełożyć do ogrzanej salaterki. Na oczyszczonej patelni rozgrzać masło, wrzucić pieczarki i 2 minuty smażyć je na ostrym ogniu.

Potem dodać odłożone na talerz składniki, dymkę, skropić resztą sosu sojowego, podlać 3 łyżkami wody i mieszając, dusić razem dalsze 2 minuty. Następnie przełożyć zawartość woka na makaron w salaterce i do razu podawać.


Powrót na górę