MenuAnita Włodarczyk nie do zatrzymania. Zdobyła kolejny medal dla Polski

Anita Włodarczyk nie do zatrzymania. Zdobyła kolejny medal dla Polski

Anita Włodarczyk po raz trzeci z rzędu zdobyła olimpijskie złoto w rzucie młotem. Do tej pory żadnej z zawodniczek w historii lekkoatletyki ta sztuka się nie udała. Brązowy medal wywalczyła Malwina Kopron.

Włodarczyk wygrała konkurs olimpijski osiągając 77,48 metra. Przed ostatnią próbą Malwina Kopron z wynikiem 75,49 m zajmowała drugie miejsce, jednak Chinka Zheng Wang rzuciła młot na odległość 77,03 m i zepchnęła Polkę na trzeci stopień podium. Siódme miejsce w zawodach zajęła trzecia z reprezentantek Polski Joanna Fiodorow. 

Anita Włodarczyk jako pierwsza lekkoatletka w historii zdobyła trzeci złoty medal olimpijski z rzędu w tej samej konkurencji. Na podobne osiągnięcie szansę miała dwukrotna mistrzyni olimpijska Sandra Perković. Chorwacka zawodniczka nie stanęła jednak w Tokio na podium w rzucie dyskiem.

35-letnia Anita Włodarczyk to dwukrotna mistrzyni olimpijska. Choć w 2012 roku w Londynie przegrała z Tatianą Łysenko, to otrzymała złoty medal, ponieważ Rosjanka została zdyskwalifikowana za doping. W 2016 roku w Rio de Janeiro Włodarczyk zdobyła złoty medal olimpijski oraz ustanowiła rekord świata, rzucając młotem na odległość 82,2 m. Niespełna dwa tygodnie, podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie, Polka poprawiła wynik z Rio, osiągając 82,98 m. (Źródło: polsatnews.pl)Ostatnio zmienianypiątek, 06 sierpień 2021 07:42
Powrót na górę