MenuOd września zaczną się szczepienia dzieci powyżej 12. roku życa

  • Napisane przez  goniec.com
Od września zaczną się szczepienia dzieci powyżej 12. roku życa

Według raportów, uczniowie szkół średnich będą otrzymywać szczepionki Covid od września w ramach planów opracowywanych przez NHS. Według The Sunday Times, plany te obejmują środek polegający na zaoferowaniu pojedynczej dawki szczepionki Pfizer dzieciom w wieku 12 lat i starszym, gdy rozpocznie się nowy rok szkolny.

Pfizer powiedział, że testy szczepionki u dzieci w wieku od 12 do 15 lat wykazały 100% skuteczność i silną odpowiedź immunologiczną. The Times powiedział, że potwierdził plany ze źródłami rządowymi i NHS, a doniesienia, że ​​są one uzależnione od rady Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Szczepień (JCVI), które mają się odbyć tego lata. Członek komitetu, profesor Adam Finn z Uniwersytetu w Bristolu, powiedział gazecie: „Musimy być w stanie uodpornić dzieci, zwłaszcza nastolatki, szybko i skutecznie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Niezwykle ważne jest, aby edukacja w następnym roku akademickim nie została w żaden sposób zakłócona” - powiedział pediatra.

Profesor Sir Mark Walport, członek Naukowej Grupy Doradczej ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (Sage), powiedział w sobotę programowi BBC Radio 4 Today, że kraj jest bliski możliwości złagodzenia kolejnych ograniczeń. Ostrzegł jednak, że ponieważ około 35% dorosłych nie zostało jeszcze zaszczepionych, istnieje możliwość „ponownego zapalenia się iskry” i ponownego wzrostu liczby przypadków. Nowe dane ujawniły, że do 30 kwietnia prawie 15 milionów ludzi w Wielkiej Brytanii otrzymało drugą dawkę szczepionki na koronawirusa. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę