Menu

[RAPORT KADROWICZA] Co nas czeka w ten weekend?

Ostatnie spotkania o stawkę to bardzo dobra seria Łokomotiwu Moskwa, który ma siedem wygranych meczów z rzędu. Po wyeliminowaniu PFK Ufa z Pucharu Rosji przed wicemistrzem kraju ciekawie zapowiadające się starcie. W 25. kolejce ligi przeciwnikiem zespołu Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa będzie Spartak. Czy Łokomotiw podtrzyma passę i wygra w derbach Moskwy? Zapraszamy do zapoznania się z weekendowym raportem kadrowicza.

Czytaj dalej...

Reprezentacja Polski na 21. miejscu w rankingu FIFA

W najnowszym rankingu opublikowanym przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej reprezentacja Polski zajmuje 21. miejsce. W porównaniu do poprzedniego zestawienia FIFA biało-czerwoni zanotowali spadek o dwie pozycje. Liderem nadal pozostała Belgia, za nią uplasowała się Francja, a trzecią lokatę zajmuje Brazylia. Kolejny ranking FIFA przedstawi 27 maja.  

Czytaj dalej...

Odpoczynek piłkarza-amatora – jak skutecznie się regenerować?

Działanie według zasady „im więcej, tym lepiej” jest częstym błędem popełnianym przez piłkarzy-amatorów. Zawodnicy wpadający w wir intensywnych treningów i meczów, nierzadko mający za sobą dłuższą przerwę od aktywności fizycznej, zwykle zapominają o elemencie, który w budowaniu formy jest niemniej istotny. Mowa o odpoczynku i skutecznej regeneracji. Co robić, aby odpowiednio przygotować organizm na kolejne zajęcia i zawody?

Czytaj dalej...

[PIĘĆ PUNKTÓW] Co wiemy po pierwszym zgrupowaniu Paulo Sousy?

Po remisie z Węgrami (3:3), wygranej z Andorą (3:0) i porażce z Anglią (1:2) przyszedł moment na podsumowanie pierwszego, intensywnego zgrupowania Paulo Sousy w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Jakie były jego kluczowe decyzje personalne, jak komunikował się z zespołem i jaki styl gry narzucił biało-czerwonym? Tłumaczymy w pięciopunktowym podsumowaniu.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS