Menu

Karol Świderski i kompania. Reprezentanci Polski z golem w debiucie

Gdy Karol Świderski zdobył bramkę w spotkaniu z Andorą, stał się 72. zawodnikiem w historii reprezentacji Polski, który w swoim debiutanckim spotkaniu cieszył się z gola. Gdy cofniemy się pamięcią do dawnych i mniej odległych lat, możemy znaleźć wielu świetnych piłkarzy, którzy w ten sposób rozpoczęli pisać swój rozdział w kadrze narodowej.

Czytaj dalej...

Paulo Sousa dla UEFA.com: Chcemy, by kibice byli z nas dumni

W trakcie marcowego zgrupowania selekcjoner Paulo Sousa udzielił wywiadu UEFA.com. – Reprezentanci muszą marzyć o zdobyciu międzynarodowego tytułu dla Polski. To pierwszy krok. Następnie musimy te cele mieć w naszych umysłach, a na boisku pokazywać grę i mentalność odpowiednią do ich realizacji. To oznacza ambicję, odwagę, organizację i agresywność – mówił Portugalczyk. Na Łączy Nas Piłka przedstawiamy tłumaczenie obszernej rozmowy o planach, inspiracjach oraz ocenie tego, co już po swojej drużynie zobaczył Sousa.

Czytaj dalej...

[FORTUNA PUCHAR POLSKI]: Marcin Cebula: Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Liczę na finał

W sezonie 2017/18 Marcin Cebula pojawił się tylko w jednym z półfinałowych spotkań Korony Kielce z Arką w ramach Pucharu Polski. W pierwszym spotkaniu dostał tylko kilka minut od Gino Lettierego, a kielczanie wygrali 2:1. Na rewanż włoski trener go nie zabrał i piłkarz musiał oglądać porażkę kolegów 0:1 w telewizji. – Tamto spotkanie boli mnie do dziś – mówi wychowanek Pogoni Staszów, który szykuje się po trzech latach do swojego kolejnego pucharowego półfinału, już jako piłkarz Rakowa Częstochowa. Jego drużynę w 14 kwietnia o 17:30 podejmie Cracovia, obrońca trofeum.

Czytaj dalej...

UEFA potwierdza: EURO 2020 z kibicami!

Jak poinformowała na swojej stronie internetowej UEFA, Mistrzostwa Europy 2020 w Piłce Nożnej odbędą się z kibicami na trybunach! Osiem miast-gospodarzy potwierdziło już gotowość przyjęcia fanów w liczbie odpowiadającej co najmniej 25 procent pojemności stadionów. 19 kwietnia zapadną zaś ostateczne decyzje co do turnieju finałowego.

Czytaj dalej...

Weekendowy raport kadrowicza

Weekend kadrowicza mija pod znakiem... podań kluczowych. W piątek asystę zaliczył obrońca Rakowa Częstochowa, Kamil Piątkowski, w sobotę swoje zagranie przy golu dla Pogoni Szczecin dorzucił Kacper Kozłowski, a w niedzielę oczywiście pokazał się Piotr Zieliński. Obejrzyj te asysty oraz sprawdź, jak spisywali się reprezentanci Polski.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS