MenuAnglia: Koniec z samoizolacją dzieci po powrocie z krajów z bursztynowej listy. Co z testami?

Anglia: Koniec z samoizolacją dzieci po powrocie z krajów z bursztynowej listy. Co z testami?

Dzieci nie będą już musiały izolować się po powrocie do Wielkiej Brytanii z podróży do miejsc z bursztynowej listy, ogłosił sekretarz ds. transportu.

Grant Shapps przedstawił szereg zmian w wymaganiach dotyczących podróży do Anglii, w tym złagodzenie zasad kwarantanny dla Brytyjczyków, którzy zostali podwójnie zaszczepieni. Sekretarz ds. transportu ogłosił, że od 19 lipca samoizolacja zostanie zniesiona dla osób poniżej 18 roku życia.  Dzieci w wieku 0 - 4 lata i 364 dni nie muszą robić żadnych testów. Dzieci 5 - 10 lat i 364 dni muszą zrobić tylko test w 2 dniu. Natomiast dzieci 11 - 17 lat i 364 dni muszą zrobić test przed przekroczeniem granicy i test w 2 dniu, podobnie jak osoba dorosła. 

Shapps powiedział Izbie Gmin: „W istocie oznacza to, że dla w pełni zaszczepionych podróżnych wymagania dla krajów z zielonej i bursztynowej listy są takie same”. Zalecenie, aby nie podróżować do krajów znajdujących się na liście bursztynowej, również zostanie zniesione z tego samego dnia, co oznacza, że ​​podróżującym łatwiej będzie wykupić ubezpieczenie na wakacje. Sekretarz powiedział, że nowe przepisy dotyczą tylko Anglii, podczas gdy każdy z krajów zdecentralizowanych będzie nadal określał własne wymagania dotyczące podróży.

Zmiany w przepisach oznaczają, że już wkrótce ponad 34 miliony osób – co najmniej 64% populacji – będzie mogło korzystać z podróży bez kwarantanny. (Źródło: metro.co.uk)

Ostatnio zmienianyśroda, 14 lipiec 2021 07:54
Powrót na górę