Logo
 Wydrukuj tę stronę

Wielka Brytania: Koniec z kwarantanną po kontakcie z chorym na covid

Wielka Brytania: Koniec z kwarantanną po kontakcie z chorym na covid

Rząd ogłosił, że samoizolacja w przypadku osób, które miały kontaktów z chorymi na Covid,  nie będzie obowiązkowa dla tych, którzy zostali w pełni zaszczepieni.  Rozporządzenie wchodzi w życie 16 sierpnia. Od tej daty ta sama polityka będzie miała zastosowanie również do osób poniżej 18 roku życia.

W oświadczeniu dla Izby Gmin Sajid Javid powiedział: „Od 16 sierpnia, kiedy jeszcze więcej osób będzie miało ochronę w obu dawkach, a gdy modelowanie sugeruje, że ryzyko związane z wirusem będzie jeszcze niższe, każdy, kto ma bliski kontakt z pozytywny przypadek nie będzie już musiał izolować się, jeśli został w pełni zaszczepiony. Jeśli ktoś otrzyma drugą dawkę tuż przed lub tuż po 16 sierpnia, będzie musiał poczekać dwa tygodnie, zanim druga dawka zacznie działać i da mu tę nową wolność”.

Minister poinformował, że dorośli, którzy mieli bliski kontakt z pozytywnym przypadkiem, otrzymają „poradę”, aby jak najszybciej wykonać test PCR, aby upewnić się, że nie zostali zarażeni, podczas gdy w przypadku dzieci będzie to zależało od ich wieku.

Osoby zidentyfikowane jako bliskie osoby z potwierdzonym przypadkiem Covid są obecnie zobowiązane do samoizolowania się na okres do 10 pełnych dni, gdy skontaktują się z NHS Test and Trace. (Źródło: bbc.com)
Ostatnio zmienianywtorek, 06 lipiec 2021 14:49

Zobacz także:

© Goniec.com