MenuSuperszybki internet dostępny w metrze po modernizacji stacji

Superszybki internet dostępny w metrze po modernizacji stacji

Superszybkie Wi - Fi 4G będzie dostępne w londyńskim metrze do końca 2024 r. Oxford Circus, Bank, Euston, Tottenham Court Road i Camden Town będą pierwszymi stacjami, które zostaną zmodernizowane do końca przyszłego roku.

Pasażerowie uzyskają nieprzerwany dostęp do Internetu na stacjach, w pociągach i tunelach, a prędkość Wi-Fi będzie wystarczająca do oglądania telewizji i prowadzenia wideorozmów przez Internet. Transport for London spodziewa się, że 4G będzie bezpłatne i ma nadzieję, że wszyscy czterej brytyjscy operatorzy telefonii komórkowej – EE, Vodafone, O2 i ThreeUK – wezmą udział w programie.

Harmonogram wprowadzenia 4G został ujawniony we wtorek, gdy TfL ogłosiło, że podpisało 20-letnią umowę z BAI Communications na instalację i obsługę nowej sieci Wi-Fi we wszystkich 260 stacjach. Wdrożenie następuje po zeszłorocznym próbnym uruchomieniu 4G na wschodnim krańcu linii Jubilee, między Westminster a Canning Town, która zostanie włączona do nowej umowy. Bezpłatne Wi-Fi Virgin jest już dostępne na stacjach metra i naziemnych.

Umożliwienie pasażerom pozostawania w kontakcie z Internetem między stacjami zrewolucjonizuje podróże poprzez usunięcie jednego z najbardziej znanych „nie spotów” Wi-Fi. TfL ma nadzieję, że pierwsze w pełni połączone stacje będą gotowe do końca 2022 roku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Ostatnio zmienianywtorek, 22 czerwiec 2021 09:48
Powrót na górę