MenuPacjenci mają mieć większą kontrolę nad swoimi danymi

Pacjenci mają mieć większą kontrolę nad swoimi danymi

Nowa strategia NHS zapewnia pacjentom większą kontrolę nad ich danymi dotyczącymi zdrowia i opieki. Ludzie będą mogli uzyskać dostęp do własnych informacji medycznych z różnych części systemu opieki zdrowotnej za pośrednictwem różnych aplikacji dla pacjentów.

Strategia NHS umożliwiająca pacjentom większą kontrolę nad ich danymi dotyczącymi zdrowia i opieki ma zostać wprowadzona w ramach nowych propozycji, powiedział Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (DHSC). Ludzie będą mogli uzyskać dostęp do własnych informacji medycznych, w tym listy leków, procedur i planów opieki z różnych części systemu opieki zdrowotnej za pośrednictwem różnych aplikacji dla pacjentów. Pacjenci będą również mogli zarządzać wizytami, uzupełniać leki i w razie potrzeby rozmawiać z personelem medycznym i opiekuńczym.

DHSC twierdzi, że strategia opublikowana przez NHSX przełamie bariery danych i da ludziom pewność, że personel medyczny i opiekuńczy ma aktualne informacje medyczne, niezależnie od miejsca opieki, umożliwiając klinicystom podejmowanie szybszych, bardziej świadomych decyzji w celu zapewnienia lepszych leczenie. Usprawnienie gromadzenia danych i współpraca systemów NHS oznacza, że ​​personel będzie spędzał mniej czasu na szukaniu informacji, a więcej na opiece nad pacjentami.

Sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział: „Dane ratują życie. Bardziej efektywne wykorzystanie danych zapewni lepszą opiekę skoncentrowaną na pacjencie. Zwolni to czas personelu na skupienie się na pacjentach i umożliwi klinicystom podejmowanie lepszych, bardziej świadomych decyzji dotyczących leczenia i wsparcia. Strategia proponuje nowy obowiązek bezpiecznego i odpowiedniego udostępniania anonimowych danych w całym systemie opieki zdrowotnej.

Ponadto, mają zostać wprowadzone nowe przepisy, które będą wymagać od wszystkich świadczeniodawców opieki społecznej dla dorosłych dostarczania informacji o wszystkich usługach, które finansują, aby zapewnić użytkownikom usług najlepszą opiekę i doświadczenie.

DHSC powiedział, że propozycje zapewnią personelowi dostęp do potrzebnych informacji, gdy tylko będą tego potrzebować, pomagając zapewnić najlepszą możliwą opiekę osobom starszym i słabszym. (Źródło: standard.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Ostatnio zmienianyśroda, 23 czerwiec 2021 07:30
Powrót na górę