MenuJest ostateczna decyzja. Dublin usunięty z listy z gospodarzy EURO 2020

  • Napisane przez  goniec.com
Jest ostateczna decyzja. Dublin usunięty z listy z gospodarzy EURO 2020

UEFA zatwierdziła ostateczną listę miast gospodarzy organizujących mistrzostwa Europy 2021. Z powodu pandemii koronawirusa problemy z wpuszczeniem jakiejkolwiek liczby kibiców na trybuny pojawiły się w Bilbao, Dublinie i Monachium.

UEFA potwierdziła w piątek 23 kwietnia zmiany na liście miast gospodarzy mistrzostw Europy w piłce nożnej 2021. Modyfikacje te musiały zostać przeprowadzone ze względu na wysokie ryzyko zakażenia koronawirusem w Bilbao, Dublinie i Monachium.

Jako pierwsze z organizacji Euro 2021 usunięto Bilbao i tamtejszy stadion San Mames. UEFA poinformowała o tym późnym wieczorem w środę 23 kwietnia. W piątek podjęto decyzję, że stolicę Kraju Basków zastąpi Sewilla i Estadio La Cartuja. Oznacza to, że to właśnie w Andaluzji odbędą się mecze Hiszpania - Szwecja, Hiszpania - Polska i Słowacja - Hiszpania.

Tego samego dnia zadecydowano o usunięciu Dublina (Aviva Stadium) z listy organizatorów i zastąpieniu go miastem gospodarza grupy B - Sankt Petersburgiem. Na Stadionie Kriestowskij odbędą się spotkania Polska - Słowacja, Szwecja - Słowacja i Szwecja - Polska.

Takie roszady sprawiły, że Euro 2021 nie odbędzie się, tak jak planowano, w 12 miejscowościach, ale w 11. Jedynym państwem, któremu nie udało się znaleźć zastępstwa dla swojego miasta, została Irlandia.

Grupy Euro 2021 i przydzielone im miasta gospodarze:
Grupa A (Rzym/Baku): Turcja, Włochy, Walia, Szwajcaria
Grupa B (Kopenhaga/Sankt Petersburg): Dania, Finlandia, Belgia, Rosja
Grupa C (Amsterdam/Bukareszt): Holandia, Ukraina, Austria, Macedonia Północna
Grupa D (Londyn/Glasgow): Anglia, Chorwacja, Szkocja, Czechy
Grupa E (Sewilla/Sankt Petersburg): Hiszpania, Szwecja, Polska, Słowacja
Grupa F (Monachium?/Budapeszt): Węgry, Portugalia, Francja, Niemcy. (Źródło: radiozet.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę