MenuW piątek poznamy decyzję o miastach-gospodarzach EURO 2020

  • Napisane przez  laczynaspilka.pl
W piątek poznamy decyzję o miastach-gospodarzach EURO 2020

Ostateczna decyzja o tym, które miasta będą gospodarzami meczów mistrzostw Europy, zapadnie dopiero w piątek, 23 kwietnia – poinformował na Kongresie UEFA w szwajcarskim Montreux prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej Aleksander Czeferin.

Wciąż nie wiadomo, gdzie reprezentacja Polski rozegra mecze na zbliżających się mistrzostwach Europy. Według terminarza podopieczni Paulo Sousy mają zmierzyć się 14 czerwca w Dublinie ze Słowacją, 19 czerwca w Bilbao z Hiszpanią, a także 23 czerwca, ponownie w Dublinie, ze Szwecją.

M.in. Bilbao i Dublin wciąż nie przedstawiły jednak UEFA gwarancji wpuszczenia kibiców na stadiony. Europejska Unia Piłkarska chce, by trybuny były wypełnione podczas meczów EURO przynajmniej w 25 procentach. Dlatego pojawiły się pogłoski o tym, że mecze mogą być przeniesione do innych miast. Decyzja w tej sprawie miała zapaść w poniedziałek, ale tak się nie stało. – Przełożyliśmy to na piątek, ponieważ chcemy wyjaśnić jeszcze niektóre kwestie dotyczące miejsc, które mogą zostać wykreślone. Komitet Wykonawczy podejmie decyzję w piątek na wideokonferencji – poinformował Aleksander Czeferin.

Powrót na górę