MenuTo już pewne. Pierwszy koncert bez masek i dystansu społecznego

  • Napisane przez  goniec.com
To już pewne. Pierwszy koncert bez masek i dystansu społecznego

Pięć tysięcy ludzi będzie mogło wziąć udział w „prawie normalnym” koncercie muzycznym w Liverpoolu.

Wydarzenie pilotażowe w Sefton Park 2 maja odbędzie się bez dystansu społecznego, a uczestnicy nie będą musieli nosić masek - potwierdzili ministrowie. Ale przed uzyskaniem dostępu będą musieli przedstawić dowód negatywnego wyniku testu Covid.

Sekretarz kultury Oliver Dowden powiedział, że ma nadzieję, że wydarzenie testowe oznacza, że ​​oczekiwanie na powrót koncertów nie będzie „zbyt długie”. Działając nieco poniżej pojemności 7500 osób, badacze na miejscu zbadają ruchy i zachowanie 5000-osobowego tłumu w przyszłym miesiącu. Departament Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu (DCMS) powiedział, że publiczność nie będzie społecznie zdystansowana ani zobowiązana do noszenia zakrycia twarzy w kontrolowanej scenerii imprezy testowej. Posiadacze biletów będą musieli przejść test przepływu bocznego, który może dać wynik w ciągu 30 minut w lokalnym centrum testowym przed wejściem. Zostaną również poproszeni o przystąpienie do testu po wydarzeniu, ponieważ ministrowie i naukowcy starają się ocenić bezpieczeństwo miejsc na świeżym powietrzu dla osób nienoszących masek na twarzy. Ponadto, będą musieli podać dane kontaktowe NHS Test and Trace, aby zapewnić kontakt z każdym w przypadku pozytywnego wyniku testu. 

Wydarzenie zostanie zorganizowane przez promotora muzyki Festival Republic we współpracy z Culture Liverpool. Claire McColgan, dyrektor Culture Liverpool, powiedziała: „Wszyscy powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy częścią tego odważnego przedsięwzięcia, które ma na celu przywrócenie i sprawność funkcjonowania tego ważnego sektora, a także jego odporności”. (Źródło: metro.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę