MenuMicrosoft Surface Laptop Go trafił do sprzedaży

  • Napisane przez  art. promocyjny
Microsoft Surface Laptop Go trafił do sprzedaży

Z pewnością nowinki technologiczne są tym, co sprawia, że dziś takie sfery jak kasyna bez depozytu po polsku, gry online, portale społecznościowe stają się dla nas jeszcze bliższe. Tym razem dla miłośników laptopów do sprzedaży trafił Microsoft Surface Laptop Go. Co warto o nim wiedzieć?

Microsoft Surface Laptop Go - mały i wygodny

Na początku października Microsoft ogłosił powstanie dwóch nowych modeli laptopów, gdzie jednym z nich jest właśnie Surface Laptop Go. Jest to najmniejszy model z całej serii, gdyż posiada ekran o przekątnej 12.45 cala z proporcjami 3:2 oraz rozdzielczości 1536 x 1024 pikseli. Choć może się wydawać, że ta rozdzielczość nie jest zbyt duża, to jednak trzeba mieć na uwadze, że Microsoft Surface Laptop Go posiada zagęszczenie pikseli na bardzo dobrym poziomie 148 PPI. Za jego pracę ma odpowiadać procesor Intel Core i5-1035G1 ze zintegrowanym GPU oraz wspieranym przez 8 GB RAM LPDDR4. Użytkownicy mogą zdecydować się na dysk SSD o pojemności 128 lub 256 GB. W ofercie znajduje się także model z 16 GB pamięci RAM i dyskiem SSD o pojemności 256 GB. W naszym kraju nie pojawi się jednak najtańsza wersja urządzenia z 4 GB RAM-u oraz pamięcią eMMC 64 GB.

Całość zamknięta została w obudowie o wielkości mniej więcej kartki papieru A4, czyli 278,18 x 205,67 x 15,69 mm. Dzięki temu jest nie tylko mały i kompaktowy, lecz także waży zaledwie 1100 g. Jego obudowa zbliża ten model to produktów z premium, albowiem składa się z kombinacji metali i tworzyw sztucznych. Firma pochwaliła się także tym, że 30% materiałów pochodzi z recyklingu.

Jak można wyczytać na stronie Microsoftu, najnowszy model łączy w sobie wydajność, czas pracy baterii i piękny wygląd. Gwarantować może nawet do 13 godzin pracy na jednej baterii, zaś ładowarka 39W powinna zapewnić szybkie naładowanie akumulatora od 0 do 100 %. Według producenta poziom 80% osiągniemy w niecałą godzinę. Możliwe jest tu także ładowanie przez USB.

W celu oszczędności baterii możemy korzystać z trybu hibernacji, z którego wybudzenie laptopa trwa zaledwie ułamki sekundy. Wielu osobom spodoba się logowanie jednym dotknięciem za pomocą funkcji Windows Hello i przycisku zasilania z czytnikiem linii papilarnych. Można zatem niczym za pomocą smartfona tylko jednym przyciskiem logować się czy też odblokowywać urządzenie, do którego nie będą miały dostępu niepożądane osoby.

Na wyposażeniu mamy także jeden port USB-C, USB-A, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, port Surface Connect, przednią kamerę wideo HD 720p z obiektywem f/2.0, podwójne dalekosiężne mikrofony studyjne, jak i również głośniki Omnisonic z obsługą technologii Dolby Audio Premium. Ponadto na starcie mamy otrzymać w pakiecie Windows 10 Pro, wstępnie załadowane aplikacje Microsoft 365, jak wersję próbną Microsoft 365 Business Standard.

Nowy model w polskiej dystrybucji ma kosztować w wersji z dyskiem 128 GB 3699 zł, zaś z dyskiem 256 GB 4599 zł. Nie jest to oczywiście najniższa cena, więc pytanie, dla kogo został on stworzony? Naszym zdaniem świetnie sprawdzi się dla tych osób, które potrzebują zarówno do biura jak i podróży lekkiego, kompaktowego i wydajnego urządzenia. Nie można też zapominać o bardzo ładnym stylu tego urządzenia, przez co może się świetnie komponować z estetyką biura.

Powrót na górę