MenuMogę osiągnąć o wiele więcej niż myślałam

  • Napisane przez  Goniec.com
Mogę osiągnąć o wiele więcej niż myślałam

Z Martyną Sroką, Miss Polski Nastolatek UK&Ireland 2019, rozmawia Marta Bielawska-Borowiak

Rok temu zdobyłaś tytuł Miss Nastolatek UK & Ireland. Co się zmieniło w twoim życiu od tego czasu? Czy w przeciągu tego roku wydarzyło się dla ciebie coś wyjątkowego, inspirującego?

– Poprzez wygraną w konkursie zakwalifikowałam się na ćwierćfinał Miss Polski Nastolatek reprezentując UK i Irlandie. Dostałam się najpierw do półfinału, a później do finału, gdzie pojechałam na zgrupowanie Miss Polski Nastolatek. Tutaj dostałam symboliczny pierścień finalistek konkursu Miss Polski.

Co dało ci zwycięstwo w konkursie? Jak ten sukces wpłynął na twoje życie?

– Przede wszystkim zwycięstwo pokazało mi, że mogę osiągnąć o wiele więcej niż myślałam. Jak zgłaszałam się do konkursu, na prawdę nie miałam na myśli żadnej wygranej, a kiedy wygrałam, ogromna fala szczęścia we mnie wpłynęła i sformowała się aktualnie w najpiękniejsze wspomnienie mojego życia. 

Kiedy po raz pierwszy zakiełkowała w twojej głowie myśl, żeby wziąć udział w konkursie i dlaczego?

– Szczerze mówiąc przypadkowo znalazłam zgłoszenie w Internecie parę dni przed gala finałową ubiegłego roku. Śledziłam finalistki roku 2018 w mediach społecznościowych i oglądałam galę finałową. Powiedziałam mojej mamie, że konkurs Miss Polski istnieje na Wyspach, a ona od razu zapytała mi się czy jest kategoria nastolatek.

Opowiedz nam więcej o swoim udziale w konkursie Miss, jakie emocje tobie towarzyszyły? Jak wyglądały przygotowania?

– Udział w konkursie dał mi wielką frajdę od samego początku. Było dla mnie to coś niezwykłego, ponieważ nigdy nie myślałam, że bym się odnalazła w takim konkursie. Spotkałam wielu ludzi i bawiłam się świetnie na zgrupowaniach przygotowujących. W dniu gali spędziliśmy cały dzień szlifując choreografię, mieliśmy próbę generalną i malowano nas i czesano. Cały dzień nie czułam żadnego stresu, tylko podniecenie, aż do momentu, gdy musiałyśmy wyjść na schody do sceny, wtedy poczułam stres, ale jak już weszłam na scenę to stres we mnie wypływał i po prostu byłam sobą i tutaj właśnie siebie pokazałam. Na scenie nie miałam żadnego problemu ze stresem, ponieważ uważam siebie za pewna siebie osobę.

Czym jest dla ciebie pojęcie piękna i kobiecości?

– Pojęcie piękna i kobiecości jest dla mnie wtedy, gdy kobieta nie boi się pokazania swojej osobowości, wiara w siebie oraz odwaga.

Jakie są twoje zainteresowania niezwiązane z konkursem miss?

– Na co dzień uczę się w sixthformie A-Levels z biologii, chemii, oraz z matematyki. Mimo tego, że są bardzo ciężkie, interesują mnie bardzo i właśnie z nimi wiążę przyszłość w stomatologii. Pracuję jako modelka, także interesuje mnie modeling i moda. Ponadto tańczę salsę i bachate w wolnym czasie i w gram w tenisa od kiedy miałam zaledwie 4 lata.

Kto lub co cię inspiruje?

– W normalnym życiu inspirują mnie moi rodzice. Dużo czasu mi poświecili żebym była osobą, którą teraz jestem i zawsze mnie wspierają. 

Jak obecnie spędzasz czas w dobie izolacji i pandemii koronawirusa?

– Kontynuuje swoją naukę, uczę się na przód na następny rok żebym już była przygotowana. Również ćwiczę bardzo dużo i pracuję nad swoja sylwetką. Spędzam więcej czasu relaksując się przy maseczce i netflixie. Ponieważ mam o wiele więcej czasu, znajduję nowe przepisy i próbuję nowego jedzenia, oraz gram w ping ponga albo boksuję ze swoim bratem.

Co będzie pierwsze co zrobisz po powrocie „normalnych” czasów?

– Pierwsze co zrobię to pójdę do szkoły, bo już tęsknię.

Jak myślisz, co się zmieni, gdy świat wróci do trybu sprzed pandemii?

– Nie mam pojęcia, wszystko jeszcze przed nami. Miejmy nadzieje, że szybko wszystko wróci do normalności. 

Jakie jest obecnie twoje największe marzenie?

– Nie mam jednego. Pierwszym jest dostanie się na studia stomatologiczne i skończenie ich, drugim jest spełnienie siebie w karierze modelki, a trzecim jest podróżowanie. Najbardziej chciałabym zwiedzić Meksyk, Australię i Kolumbię.

Jakie masz plany na przyszłość?

– Moje plany to są moje marzenia i jestem zdeterminowana, żeby je spełnić.

Czy swoją przyszłość wiążesz z Wielką Brytanią?

– Chciałabym skończyć studia w Wielkiej Brytanii, a co później - zobaczymy. Co ma być to będzie.

Powrót na górę