MenuNaturalne piękno jest najpiękniejsze

  • Napisała 
Naturalne piękno jest najpiękniejsze

Z Anetą Wątor, Miss Polski UK&Ireland 2019, rozmawia Marta Bielawska-Borowiak

Rok temu zdobyłaś tytuł Miss Polski UK&Ireland. Co się zmieniło w twoim życiu od tego czasu?

– Zmieniło się bardzo dużo, przede wszystkim nabrałam bardzo dużo pewności siebie. Zmieniłam swój styl, zrozumiałam, że dużo nie oznacza pięknie. Mam na myśli: im mniej tym lepiej, naturalne piękno jest najpiękniejsze. Poprzez konkurs miałam okazję poznać bardzo wiele wartościowych ludzi oraz nawiązać przyjaźnie, które utrzymuje do dziś. 

W naszej poprzedniej rozmowie po konkursie wspominałaś, że twoim największym marzeniem jest stworzenie sieci oraz wykreować swoją markę ze zdrową żywnością. Udało się?

– Wszystko bardzo się zmieniło, odeszłam od tego pomysłu, już przed pandemią miałam mieszane uczucia co do tego pomysłu. Czy to jest to co naprawdę kocham robić. Myślę, że chciałabym iść bardziej w kierunku beauty.

Wspominałaś również, że zwycięstwo to  szansa dla ciebie na zaistnienie w modelingu oraz w show-biznesie. Czy wydarzyło się coś ważnego dla ciebie przez ten rok?

– Tak zwycięstwo otwiera nowe drogi, zwiększa również zainteresowanie osobą. Od czasu wygranej bardzo wzrosła mi liczba obserwujących na instagramie. Mój typ urody oraz wzrost (170 cm) pozwala mi na bycie modelką komercyjną. Zrobiłam wiele sesji zdjęciowych oraz aplikowałam do agencji modelek, niestety nie udało nam się jeszcze współpracować razem z powodu pandemii jaka panuje obecnie.

Jak zmieniło się twoje życie prywatne? Nadal prowadzisz restaurację?

– Po wybuchu pandemii moje życie odwróciło się o 180 stopni, zdecydowałam się na zamkniecie biznesu, o czym myślałam już wcześniej. Coronavirus pomógł mi podjąć tą decyzję. Czas kwarantanny to świetny czas na zmiany oraz by pomyśleć co dalej. 

Jak obecnie spędzasz czas w dobie izolacji i pandemii koronawirusa?

– Przede wszystkim myślę pozytywnie, przestrzegam wszystkich zasad jakie panują w UK. Nie wychodzę bez potrzeby z domu. Myślę, że jak każdy będzie się stosował to możemy z tego wyjść bardzo szybko. Jest to bardzo ciężki czas, aby utrzymać formę. Staram się codziennie ćwiczyć w domu yoga, pilates oraz zdrowo jeść. Na szczęście mam balkon na którym również spędzam bardzo dużo czasu. 

Co będzie pierwsze co zrobisz po powrocie „normalnych” czasów?

– Myślę, że pierwsze co zrobię to odwiedzę moją rodzinę w Polsce, bo bardzo dawno ich nie widziałam. Lot do Polska miałam zaplanowany na kwiecień, oczywiście został odwołany. 

Jak myślisz, co się zmieni, gdy świat wróci do trybu sprzed pandemii?

– Myślę, że się zmieni bardzo dużo, przede wszystkim ludzie będą inni, bardziej rozważni, zaczną doceniać rzeczy, których nie doceniali wcześniej. Niestety będzie nas bardzo dużo czasu kosztowało, aby odbudować gospodarkę, która pogarsza się z każdym dniem.

Jakie jest obecnie twoje największe marzenie? 

– Być szczęśliwą. 

Powrót na górę