Logo
 Wydrukuj tę stronę

Kolejny pokaz "Bożego Ciała" w niedzielę w POSK

Kolejny pokaz "Bożego Ciała" w niedzielę w POSK

Nominowane do Oscara® 2020 dla najlepszego filmu zagranicznego „Boże Ciało” Jana Komasy zostanie ponownie pokazane w kinie społecznościowym POSK Cinema.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. 

Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej.

Wydarzenie na Facebooku

POSK Cinema at the Polish Social and Cultural Association
238-246 King St, Hammersmith, London W6 0RF

Zobacz także:

© Goniec.com