Menu


Karolina Tuszyńska poleca: "NAGRANIE"

Karolina Tuszyńska poleca: "NAGRANIE"

Witajcie!
Nazywam się Karolina Tuszyńska. W sieci szerzej znana jestem jako Londyneczka, a znana jestem z mojej niepohamowanej miłości do książek. Czytam je od zawsze, a od dwóch lat jeszcze o nich piszę i robię im zdjęcia, a od całkiem niedawna opowiadam o nich przed kamerą. Zapraszam na mojego bloga, instagramYouTube oraz do odwiedzania cotygodniowej rubryki czytelniczej na goniec.com! Przyjemnej lektury.

..................................................................................................................................................
Małgorzata Falkowska - NAGRANIE

I znów jest grudzień, zostało kilka dni do Bożego Narodzenia. W Toruniu znów głośna staje się sprawa zaginięć młodych mężczyzn. Policja nie może znaleźć klucza do rozwiązania zagadki. Komisarz prowadzący sprawę szuka pomocy u lokalnej jasnowidz, a tymczasem ginie kolejny mężczyzna, a rodziny poprzednich zaginionych otrzymują od nich pożegnalne przesyłki. Rozpoczyna się walka z czasem. Poszlaki prowadzą do fundacji wspierającej przeszczep organów, a czytelnik zaczyna odczuwać nieprzyjemny dreszczyk na karku.
Wartko napisany thriller pióra młodziutkiej autorki, która dotąd próbowała swoich sił w literaturze kobiecej.
Powieść trzyma w napięciu do ostatniej strony. Nie jest łatwo zgadnąć, kto stoi za porwaniami i jaki jest ich cel. Owszem, można snuć domysły, ale po to przecież czytamy thrillery, by samodzielnie szukać rozwiązania zagadki.
W czasie lektury jednak dręczyło mnie pytanie, po co właściwie jest policja? Autorka wykreowała obraz nieco nieporadnych policjantów, totalnie zagubionych w obliczu nowych technologii i pozbawionych zdolności myślenia poza schematami. Mamy tu obraz szefa wydziału, który bez sensu pokrzykuje i komisarza, który jeździ po całej Polsce sprawdzając wydumane poszlaki, które pewnie można by sprawdzić telefonicznie, mailowo lub we współpracy z lokalną policją. Ale ja się nie znam, w policji nigdy nie byłam. Na szczęście są osoby postronne! I to one ratują komisarza i pomagają rozwikłać zagadkę zaginięć!
Po lekturze ostatniego rozdziału autorka pozwala nam myśleć, że książka będzie miała swoją kontynuację. Zarówno porywacz nie powiedział jeszcze swojego ostatniego słowa, jak i na gruncie obyczajowym może się jeszcze wiele wydarzyć…
Serdecznie polecam!
..............................................................................................................................................................

Zapowiedzi czytelnicze na nadchodzący tydzień
 /subiektywny wybór wg Londyneczki/

JESZCZE SIĘ KIEDYŚ SPOTKAMY M.Witkiewicz /Filia/ 15/05

Zapowiadana, jako najbardziej osobista powieść Magdaleny Witkiewicz. Przenosimy się do Grudziądza, gdzie Justyna, przeżywszy kryzys małżeński, wraca do swoich korzeni. Odkrywa historię swojej babki, jej przeszłość, czasy przedwojenne, gdy nieważne było nazwisko i pochodzenie. Dopiero czasy wojny diametralnie to zmieniły… Czy kolejny raz zaznamy happy endu spod pióra królowej? To trzeba przeczytać!

LISTY ZZA GROBU R.Mróz /Filia/ 15/05

Przez dwadzieścia lat od śmierci ojca kobieta nadal otrzymuje od niego listy, nadane jeszcze przed jego śmiercią. W końcu zaczyna dostrzegać w nich drugie dno. W tym samym czasie dom rodzinny kobiety kupuje patomorfolog, który po latach wrócił do miasteczka. Odkrywa tajemniczą skrzynkę z materiałami i włącza się w sprawę. Nowa seria prawdopodobnie najpopularniejszego autora w Polsce.

JAGA B.K.Miszczuk /W.A.B/ 15/05

Prequel do serii Kwiat paproci, tytułowany jako część 0.5. Coś dla wielbicieli losów Gosławy i Mieszka! Tym razem autorka skupi się na dziejach Baby Jagi zanim to poznały się z Gośką.

KONTRA W.Miłoszewski /W.A.B/ 15/05

Kontynuacja powieści „Inwazja” i „Farba”. Powieść polityczna. Putin obwołał się carem Rosji i chce odbudować swoje imperium. Prezydent USA chce zapobiec podbojowi Europy i rozpoczyna się wojna. Polska staje się sceną międzynarodowych działań politycznych, a ludzie muszą sobie radzić na własną rękę.

JAK SOBIE ODPUŚCIĆ. (NIE)PORADNIK RODZICIELSKI  J.Breakwell /Otwarte/ 15/05

Książka – antyporadnik dla perfekcyjnych rodziców. Ta pozycja uczy nas, jak sobie i swoim dzieciom odpuścić, jak znormalnieć, jak wyluzować, jak dać sobie czas. Myślę, że bardzo potrzeba potrzebna pozycja w ogólnym pędzie ku perfekcji.

WADA R.Małecki /Czwarta Strona/ 15/05