Menu


"Another Day of Life" na pierwszy ogień. Kinoteka w Londynie

"Another Day of Life" na pierwszy ogień. Kinoteka w Londynie

Wielokrotnie nagradzany film animowany „Another Day of Life” na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego „Jeszcze dzień życia” otworzy 17. edycję Festiwalu Polskich Filmów Kinoteka w Londynie.

Festiwal Polskich Filmów KINOTEKA w Londonie ogłasza, że trzymający w napięciu film animowany Another Day of Life, oparty na prawdziwej historii znanego na całym świecie polskiego reportera  Ryszarda Kapuścińskiego, otworzy 17-tą edycję festiwalu w czwartek, 4 kwietnia, w jednym z festiwalowych kin, Regent Street Cinema. 

Zdobywca statuetki Najlepszego Filmu Animowanego w konkursie Europejskiej Nagrody Filmowej, Another Day of Life, jeszcze w tym roku trafi do brytyjskich kin dzięki dystrybutorowi Altitude Film Distribution.

Film w reżyserii nominowanych do Oscara® twórców Raúla De La Fuente oraz Damiana Nenowa, łączący ze sobą sztukę dokumentalną wraz z technikami animacji, rozpocznie czternastodniowy festiwal. Na czerwonym dywanie kina Regent Street Cinema pojawią się twórcy filmu, a w tematykę filmu wprowadzi nas wybitna dziennikarka i wieloletnia korespondentka gazety The Guardian z Angoli, Victoria Brittain.

Another Day of Life w bardzo wyrazisty sposób przedstawia osobistą wizję wojny widzianą oczami Kapuścińskiego, Cesarza Reportażu, który przekonuje swojego wydawcę, żeby ten wysłał go na wyprawę do Angoli w ostatnich miesiącach panującej tam wojny. Kapuściński wyrusza w niebezpieczną podróż w samo sedno wojny domowej, gdzie doświadcza ciężkich realiów konfliktu, który odmieni jego życie już na zawsze.

Marlena Lukasiak, specjalistka od filmu i teatru w Instytucie Kultury Polskiej w Londynie:

„Tegoroczny Festiwal Kina Polskiego KINOTEKA łączy ze sobą nieortodoksyjnych indywidualistów z przeszłości, teraźniejszości tudzież przyszłości oraz czerpie z różnych form artystycznych. To dla nas ogromny zaszczyt, że podczas wieczoru inauguracyjnego możemy przedstawić film oparty na twórczości Ryszarda Kapuścińskiego. Jesteśmy przekonani, że poprzez ten innowacyjnie wyprodukowany, a jednocześnie poetycki film, zachęcimy nowych widzów do zapoznania się z niezwykłym dorobkiem Ryszarda Kapuścińskiego.

Another Day of Life to produkcja firmy Platige Films & Kanaki Films przy udziale Walking the Dog, Animations Fabrik oraz Wüste Film Puppetworks.

W kinach wkrótce dzięki dystrybucji Altitude Film Distribution.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę