Menu


Yoga dla początkujących z The Life Adventure

Yoga dla początkujących z The Life Adventure

Zmień swoje życie na lepsze oraz pozostań wiecznie młody z  The Life Adventure. W dzisiejszym odcinku prosty zestaw ćwiczeń dla każdego „Yoga dla początkujących”. Yoga wzmocni Twój organizm, podniesie jego wydolność, a co najważniejsze, sprawi, że pozostaniesz wiecznie młody. To właśnie yoga powoduje korzystne zmiany we krwi, zwiększa ilość antyoksydantów, zwiększając tym samym zdolność organizmu do samooczyszczenia i samonaprawienia, czyli pozostania młodym! Jesteś gotowy? Zaczynamy.

Siad skrzyżny – Sukhasana
Usiądź ze skrzyżowanymi nogami na macie, każda ze stóp powinna spoczywać na przeciwległym kolanie. Zrelaksuj miednicę i wyprostuj plecy, tak aby nie tworzyły łuku. Dłonie powinny być ułożone na kolanach, łokcie rozluźnione. Głowa powinna być uniesiona do góry, wzrok skierowany przed siebie – wygodnie.
Plank -Khumbakasana
Możesz zejść do tej pozycji na kilka różnych sposobów – najłatwiejszym sposobem jest zacząć od grzbietu na macie, mocno dociskając każdy z palców dłoni w podłogę, a następnie odsunąć stopy od siebie i unieść kolana. Utrzymując aktywne barki i ramiona powinieneś próbować narysować linię prostą wzdłuż szyi, kręgosłupa i nóg. Jeżeli nie masz wystarczającej ilości siły, aby utrzymać tę pozycję, wtedy należy unieść pośladki nieco wyżej – to chroni kręgosłup przed nadmiernym obciążeniem.