Menu


Paweł Mes: To był dla nas ważny koncert

Paweł Mes: To był dla nas ważny koncert

Z Pawłem Mesem, dyrektorem zarządzającym Sami Swoi PrzekazyPieniężne.com, rozmawia Karol Pomeranek.

Firma Sami Swoi PrzekazyPieniężne.com, największa polska instytucja finansowa na Wyspach zdecydowała się sponsorować ten niepowtarzalny – jak to dziś możemy śmiało określić – niepodległościowy koncert w Royal Albert Hall. Z perspektywy czasu, to była słuszna decyzja?
– Jako instytucja, która od 15 lat angażuje się w życie brytyjskiej Polonii, od dłuższego czasu zastanawialiśmy się - jak w sposób najbardziej wyjątkowy - uczcić to niepowtarzalne dla nas wszystkich święto. Gdy dowiedzieliśmy się o koncercie 100 lat i zobaczyliśmy jaka pasja w działaniu przyświeca jego organizatorom, uznaliśmy, że najwłaściwszym posunięciem będzie dołączenie do tego zacnego grona w charakterze oficjalnego partnera. Wsparcie organizacji tak ważnego koncertu wydawało nam się najwłaściwszym posunięciem. Jak życie pokazało, intuicja nas nie zawiodła.

Często bywa tak, że biznes sponsoruje jakieś wydarzenie oczekując w zamian korzyści. W tym przypadku najwyraźniej chodziło o coś zupełnie innego.
– Jako firma o ugruntowanej pozycji na rynku nie musimy skupiać się na krótkotrwałych korzyściach. Zwłaszcza w tak szczególnym okresie jak 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, gdzie epatowanie agresywnym marketingiem byłoby zdecydowanie nie na miejscu. Nasi klienci to głównie Polacy, a my szanujemy ich inteligencję i poczucie smaku.

Wydarzenia tego kalibru, z taką obsadą, w tak prestiżowym miejscu, są potrzebne brytyjskiej Polonii?
– Każde tak wielkie wydarzenie powinniśmy świętować w sposób wyjątkowy. Nie ma chyba lepszej okazji do pokazania naszej jedności, a jednocześnie kulturowej odrębności za granicą kraju. Niemniej jednak, tak nietuzinkowe święta są potrzebne nie tylko nam, Polakom, ale również naszym sąsiadom, Brytyjczykom. Tu, na emigracji, rzeczą bezcenną jest zaprezentowanie brytyjskim elitom – Polski – jako kraju bogato kulturowego, obfitego w artystów z najwyższej półki o różnorodnej wrażliwości muzycznej, na elitarnych dźwiękach skończywszy. Z których My, jako Polacy możemy być… i jesteśmy dumni.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę