Menu


Hurricane - historia o polskich lotnikach

Hurricane - historia o polskich lotnikach mat. pras.

HURRICANE opowiada niesamowitą i prawdziwą historię polskich lotników, którzy w Bitwie o Anglię walczyli z nazistami u boku brytyjskiego Royal Air Force. Ta niezwykła historia jest pierwszym filmem Rakuten Cinema i 7 września trafi na ekrany brytyjskich kin oraz na główne platformy cyfrowe, w tym iTunes, Google Play oraz Rakuten TV.

Film powstał we współpracy KALEIDOSCOPE ENTERTAINMENT z Rakuten Cinema. Hurricane jest debiutanckim filmem Rakuten Cinema – nowej marki stworzonej przez Rakuten TV dla swoich oryginalnych produkcji, z określonym modelem dystrybucji opartym na jednoczesnym wypuszczeniu filmu w kinach oraz na platformach VOD oraz z wyraźnym celem wspierania niezależnych producentów w przedstawianiu wspaniałych historii i dorównaniu hollywoodzkim produkcjom.

Reżyserem tej przejmującej i wciągającej opowieści o RAF rozgrywającej się podczas II wojny światowej jest David Blair (The Massenger, Away, Oskarżeni), a w skład imponującej obsady wchodzą m.in. Iwan Rheon (Gra o Tron, Inhumans – prod. Marvel), Milo Gibson (Przełęcz ocalonych), Stefanie Martini (Dom zbrodni, Prime Suspect 1973), Krystof Hadek (Pod skórą, Ciemnoniebieski świat) oraz Marcin Dorociński (Pitbull, Operacja Anthropoid), Filip Pławiak (Pokłosie, Demon, Czerwony pająk), a także Adrian Zaremba (Belfer).

W obecnym klimacie obserwowanych w Europie ciągłych zmian i niepewności, film HURRICANE szczególnie wyraźnie pokazuje, jak współpraca i zjednoczenie narodów może zakończyć się sukcesem.

HURRICANE to historia polskich lotników, którzy walczą o wolność swojego kraju na obcym niebie. Ukazana z perspektywy Jana Zumbacha (w tej roli Iwan Rheon), odważnego asa lotnictwa, opowiada o tym, jak Polacy musieli uciec przed niemiecką armią na drugi koniec Europy, aby w końcu stanąć do ostatecznej walki. Latając nad Wielką Brytanią myśliwcami Hurricane dla RAF, stali się jednymi z głównych bohaterów Bitwy o Anglię. Przeciwstawiając się sile niemieckiego Luftwaffe i ratując Wielką Brytanię przed inwazją nazistów, wierzyli, że uda im się przywrócić wolność Polsce.

W lecie 1940 r. walczyli w bitwie nad Anglią z niezwykłą wytrwałością i wykazując się niesamowitymi umiejętnościami, którymi wzbudzili podziw całego narodu brytyjskiego. Niektórzy z nich przypłacili życiem pojedynki powietrzne stoczone przeciwko lepszym samolotom. Inni ciągłe napięcie w tej nierównej walce przepłacili zdrowiem psychicznym. Jednak, jak odkrywa Zumbach, gdy wojna zbliża się ku końcowi, bycie najlepszymi lotnikami RAF jest dla Polaków tylko pustym zwycięstwem.

Ta zdumiewająca historia została przedstawiona na wielkim ekranie w filmie HURRICANE, podczas produkcji którego użyty został jeden z ostatnich działających myśliwców Hurricane oraz który to film podkreśla nadzwyczajną odwagę polskich lotników, do dzisiaj uznawanych w Polsce za wielkie postaci historyczne.

Z uwagi na to, że RAF obchodzi w tym roku swoją 100 rocznicę, HURRICANE jest idealnym wyborem dla fanów filmów historycznych, wojennych i akcji.

Premiera w kinach: 7 września 2018 r.
Premiera na cyfrowych platformach VOD: 7 września 2018 r.
Dystrybutor: Kaleidoscope Entertainment

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę