Menu


Koncert: Alicja Śmietana i jej specjalni goście w POSK-u [KONKURS]

Koncert: Alicja Śmietana i jej specjalni  goście  w POSK-u [KONKURS] fot. Krystian Data

Wyjątkowy koncert. Alicja Śmietana ,wybitna skrzypaczka młodego pokolenia oraz dyrektor artystyczny Orchestra of Life Nigela Kennedy, zabierze nas w bogatą w odcienie i style podróż  muzyczną poprzez  świat jazzu i muzyki klasycznej. W programie m.in. Chopin, Szymanowski oraz kompozycje Jarka Śmietany, a także standardy jazzu i muzyki popularnej we współczesnych opracowaniach. Fascynująca muzyczna przygoda w międzynarodowej gwiazdorskiej obsadzie!

Ten wyjątkowy koncert odbędzie się w piątek 29 czerwca 2018 roku w Londynie w Sali Teatru POSK-u. Ta wybitna skrzypaczka klasyczna młodego, córka jazzowego mistrza gitary Jarka Śmietany, coraz śmielej i odważniej wchodzi na londyńską scenę jazzową i robi to w doskonałym stylu. Alicja skupia się na prezentacji materiału w szeroko pojętym idiomie muzyki współczesnej, który oscyluje na pograniczu jazzu i muzyki klasycznej, sięgając czasem nawet do standardów szeroko rozumianej muzyki popularnej, które artystka aranżuje i prezentuje na swój własny sposób. Wieczór zapowiada się na wielką artystyczną przygodę.

Gwiazdą wieczoru będą towarzyszyć na scenie jedni z najwybitniejszych muzyków jazzowych na współczesnej międzynarodowej scenie muzycznej. Za perkusją  zasiądzie niezrównany  Asaf Sirkis, światowej sławy izraelski mistrz instrumentów perkusyjnych, podziwiany za swój wyjątkowy styl grania i komponowania. Na kontrabasie zobaczymy jednego z najbardziej cenionych basistów na londyńskiej scenie muzycznej, Yarona Staviego, znanego ze współpracy z takimi muzykami, jak między innymi David Gilmour, Robert Wyatt, Phil Manzanera, Richard Galliano i Gilad Atzmon.

Gwiazdorską grupę artystów uzupełni znakomita amerykańska piosenkarka i pianistka Karen Edwards, kilkakrotnie nominowana do nagrody Grammy w USA, która współpracowała z takimi artystami jak Prince czy Stevie Wonder, a także z Jarkiem Śmietaną, którego najpiękniejsze kompozycje będzie również można usłyszeć  tego wieczoru.

Wszystkim artystom towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy stworzony specjalnie na tę okazję, złożony z młodych i utalentowanych londyńskich instrumentalistów, którzy będą pięknym dodatkiem łączącym wszystko w niepowtarzalną całość.

To wydarzenie muzyczne POSK-u  będzie rówocześnie częścią serii koncertów "Tomasz Furmanek zaprasza ...".

Londyn, piątek 29 czerwca 2018
Sala Teatralna POSK-u
Godz. 20:00

Bilety £18 na Eventbrite oraz w kasie POSK-u od 15 czerwca 2018 w godz.19:00-21:00 (rezerwacje: 07583 969 014 lub w  kasie: 0208 742 6419/6420). W dniu koncertu kasa bedzie otwarta od godz. 18:00.

www.alicjasmietana.com

Mamy też dla wszystkich Czytelników konkurs, w którym do wygrania są trzy podwójne zaproszenia. Wystarczy wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w treści podając swoje imię, nazwisko, adres oraz numer telefonu. Skontaktujemy się ze zwycięzcami. 

Wysyłając zgłoszenie konkursowe wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez 1MM Media Ltd t/as Goniec oraz ewentualne inne zgody dotyczące pozwolenia na opublikowanie informacji o zwycięzcach oraz na wykorzystanie wizerunku zwycięzcy, czy na przetwarzanie danych w innych celach marketingowych, a także oświadczasz o zapoznaniu się i zaakceptowaniu regulaminu.

Sprawdźcie także blog Sami Swoi!

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę