Menu


Tattoo ART Exhibition

Tattoo ART Exhibition

Wszystkich miłośników sztuki tatuażu zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, które odbędzie się 30.06-02.07.2018 w Blackpool.

Tym razem światowej sławy tatuatorów będzie można zobaczyć w nieco innych rolach. Zamiast maszynek w ich dłoniach pojawią się pędzle, farby i ołówki. Wszyscy uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w malowaniu, rysowaniu  - pod okiem Filipa Pasieki i Jordana Oterskiego stworzyć coś oryginalnego.

Tattoo ART Exhibition powstało z chęci ukazania połączenia przeróżnych rodzajów sztuki z tatuażem. Udział w evencie potwierdziło dwunastu tatuatorów, wśród których nie zabraknie również polskich nazwisk: Jordan Oterski, Max Pniewski — wielokrotnie nagradzani na międzynarodowych konwentach tatuaży.

Pojawią się również wschodzące talenty jak Adrianna Grzelak z Phoenix Rising Tattoo Studio w Toruniu, która była między innymi zaangażowana w tworzenie nominowanego do Oscara, filmu animowanego "Twój Vincent" opowiadającego historię chyba nam wszystkim dobrze znanego malarza Vincenta Van Gogha.

Każdy z tatuatorów zaprezentuje siedem wybranych dzieł sztuki oraz siedem zdjęć tatuaży.

- Będzie to wystawa różnych form sztuki wykonanych przez tatuatorów: obrazy, rysunki ołówkiem, akwarele, rzeźba. Chodzi o to, aby pokazać, jak sztuka i tatuaże wpływają na siebie nawzajem i jak można osiągnąć podobne rezultaty na skórze – powiedział Przemysław Małachowski, współorganizator wystawy.

Oficjalne otwarcie wystawy, pod tak zwanym krawatem, przy dźwiękach zespołów akustycznych odbędzie się w sobotę 30 czerwca o godzinie osiemnastej w malowniczym Sun Lounge, North Pier.

W niedzielę 1 lipca odbędą się warsztaty plastyczne z Filipem Pasieką i Jordanem Oterskim, a także wieczór zespołu w Waterloo Music Bar.

- Liczymy na przepiękny zachód słońca i trzymamy kciuki, żeby nie padało. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, prosimy jednak o wcześniejsze potwierdzenie chęci wzięcia udziału w spotkaniach artystycznych z malowania i rysunku – powiedziała Anna Paprzycka, druga współorganizator.

Anna Paprzycka

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę