Menu


Muzyczny wieczór z Alicją Śmietaną i jej specjalnymi gośćmi w Londynie!

Muzyczny wieczór z Alicją Śmietaną i jej specjalnymi gośćmi w Londynie! fot. Krystian Data

Alicja Śmietana przygotowuje obecnie bardzo wyjątkowy koncert, który odbędzie się w piątek 29 czerwca 2018 roku w Londynie w Sali Teatralnej POSK-u. 

Ta wybitna skrzypaczka klasyczna, córka jazzowego mistrza gitary Jarka Śmietany, coraz śmielej i odważniej wchodzi na londyńską scenę jazzową i robi to w doskonałym stylu. Alicja skupia się na prezentacji materiału w szeroko pojętym idiomie muzyki współczesnej, który oscyluje na pograniczu jazzu i muzyki klasycznej, sięgając czasem nawet do standardów szeroko rozumianej muzyki popularnej, które artystka aranżuje i prezentuje na swój własny sposób. Wieczór zapowiada się na wielką artystyczną przygodę.

Gwiazdą wieczoru będą towarzyszyć na scenie jedni z najwybitniejszych muzyków jazzowych na współczesnej międzynarodowej scenie muzycznej. Za zestawem perkusyjnym zasiądzie niezrównany  Asaf Sirkis, światowej sławy izraelski mistrz perkusji, podziwiany za swój wyjątkowy styl grania i komponowania. Na kontrabasie zobaczymy jednego z najbardziej cenionych basistów na londyńskiej scenie muzycznej, Yarona Staviego, znanego ze współpracy z takimi muzykami, jak między innymi David Gilmour, Robert Wyatt, Phil Manzanera, Richard Galliano i Gilad Atzmon.

Gwiazdorską grupę artystów uzupełni znakomita amerykańska piosenkarka i pianistka Karen Edwards, kilkakrotnie nominowana do nagrody Grammy w USA, która współpracowała z takimi artystami jak Prince, Stevie Wonder i Jarek Śmietana, którego najpiękniejsze kompozycje będzie również słychać tego wieczoru.

Wszystkim artystom towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy stworzony specjalnie na tę okazję, złożony z młodych i utalentowanych londyńskich instrumentalistów, którzy będą pięknym dodatkiem łączącym wszystko w niepowtarzalną całość.

To wydarzenie muzyczne POSK-u  będzie rówocześnie częścią serii koncertów "Tomasz Furmanek zaprasza ...".

kiedy: 29 czerwca
gdzie: Londyn, Sala Teatralna POSK-u, 238- 246 King Street, W6 0RF
BILETY: £18 przy wejściu i na Eventrbrite bliżej terminu koncertu, oraz w kasie POSK-u od 15 czerwca w godz. 19:00 - 21:00, tel: 0208 742 6420

www.alicjasmietana.com

www.posk.org

Tomasz Furmanek

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę