Menu


Goniec Polski jest najpopularniejszym bezpłatnym polskim miesięcznikim dostępnym na terenie Londynu i w ośrodkach polonijnych w Wielkiej Brytanii, którego nakład wynosi 40.000 egzemplarzy.

Tytuł pojawił się na brytyjskim rynku prasowym 12 lipca 2002 roku. Nie stroni od kontrowersyjnych i trudnych tematów. Stara się przełamywać utarte w mediach stereotypy i walczyć z nieprzychylnymi opiniami o Polakach. Udostępnia swoje łamy utalentowanym i ambitnym rodakom, którzy świetnie odnaleźli się w brytyjskich realiach. Stanowi też bardzo popularną platformę ogłoszeniową.

Tygodnik tworzony jest przez doświadczony zespół dziennikarzy. W gronie felietonistów znajdują się m.in. Krzysztof Skiba, Tomasz Terlikowski, Beata Sadowska i Paulina Młynarska.

Goniec Polski prowadzi serwis internetowy Goniec.com, w którym Czytelnicy znajdują codziennie świeżą dawkę newsów z kraju i ze świata, dziesiątki ogłoszeń oraz zbiór porad dotyczących życia w UK.

Goniec Polski jest corocznym organizatorem największej plenerowej imprezy polonijnej na Wyspach Brytyjskich - Goniec Polish Festival, organizowanej od 2009 roku oraz koncertów w Union Chapel (koncert Justyny Steczkowskiej, koncert Anny Marii Jopek).

Prowadzimy też Fanpage Gońca oraz kanał w serwisie YouTube.

 Adres:

Goniec Polski – The Polish Times
84 Uxbridge Road, West Ealing, London, W13 8RA

 

Dyrektor wydawnicza:

Izabela Nowak – e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja:

tel. 0207 0997 106, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor naczelny:

Karol Pomeranek – e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redaktor prowadząca portal:

Magdalena Kruszona – e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziennikarze:

Anna Dobiecka, Anna Paprzycka, Karolina Wiatrowska, Sonia Grodek, Katarzyna Żabicka, Milena Sieńko,  Dariusz Dzikowski,  Sergiusz Pinkwart, Tomasz Furmanek

Dział produkcji:

Rafał Koczan – e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Marketing i Reklama (Advertising):

tel. 0207 0997 107, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sylwia Bohatyrewicz – tel. 07974 9900 11, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bożena Szul – e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Łukasz Zawisza – tel. 07974 9900 12, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dział finansowy: 
Samanta Kulpa – tel. 07974 9900 14, e-mail: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dystrybucja:
tel.  0207 0997 107, e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

ISSN: 1741-0746

 

Powrót na górę