Menu

Artykuły

Artykuły (156)

Tegoroczna olimpiada inna niż zwykle. Na trybunach zabraknie kibiców

O godz. 12 rozpocznie się uroczystość otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio. Z powodu pandemii COVID-19 inna niż wszystkie wcześniejsze - bez udziału kibiców i z ograniczoną liczbą sportowców. Szczegóły ceremonii są trzymane w tajemnicy. Rywalizują już łucznicy - rekord olimpijski pobiła Koreanka San An i Koreańska drużyna narodowa.

Czytaj dalej...

Miała oszacować wartość diamentów. Podmieniła je na kamienie!

Przed angielskim sądem toczy się sprawa 60-letniej lulu L. Rumunki, mieszkającej we Francji, która oskarżona jest o kradzież diamentów o wartości 4 mln funtów. Kobieta miała wykazać się niemałym sprytem. Lulu L., która podawała się za eksperta od kamieni szlachetnych, przyjechała do Londynu, by oszacować wartość  20-karatowego diamentu w kształcie serca oraz trzykaratowego  różowego diamentu w kształcie gruszki. W czasie oględzin kobieta miała zamienić drogocenne kamienie, ma kamyki z ogródka. 

Czytaj dalej...

Pobyt w hotelu kwarantanny ma być droższy o 500 funtów!

Ministrowie rozważają podniesienie kosztów o 500 funtów za pobyt w hotelu, gdzie podróżni odbywają kwarantannę po powrocie z kraju z czerwonej listy. Wszystko po to, by zniechęcić do podróżowania w tamte rejony. Obecny koszt, jaki ponoszą powracający to 1759 funtów za osobę, który obejmuje dwa testy PCR Covid, transport z lotniska do hotelu i wszystkie posiłki.

Czytaj dalej...

Policja poszukuje Dawida Wieczorkowskiego. Chce go przesłuchać w sprawie śmierci innego Polaka

3 lipca w Ketley w Telford w niewyjaśnionych okolicznościach zginął 23-letni Polak. Sprawę bada policja. Do tej pory w związku z tragedią aresztowano już sześć osób. Oprócz tego lokalna policja wydała apel w sprawie innego Polaka, który może również być zamieszany w zbrodnię.  

Czytaj dalej...

Rektor PUNO zaprzecza, że Rada Powierników zatwierdziła wybory na rektora

Rektora Polski Uniwersytet Na Obczyźnie w Londynie - prof. dr inż. Tomasza Kaźmierskiego wydał oświadczenie, w którym poinformował, że nieprawda jest, że Rada Powierników zatwierdziła wybór rektora. Jest to odpowiedź, na informację, która pojawiła się w poniedziałek w mediach społecznościowych. "Powiernicy w żaden sposób nie mogą ingerować w proces wyboru Rektora, którego dokonuje wyłącznie Senat PUNO i którego wyniki ogłosić może jedynie Senat. Jakakolwiek ingerencja Powierników w ten proces byłaby obrazą powagi Senatu i naruszeniem Statutu" - poinformował w oświadczeniu. 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS