MenuPrzegłosowano paszporty covidowe. Premiera wsparła opozycja

  • Napisał 
Przegłosowano paszporty covidowe. Premiera wsparła opozycja

Niemal stu konserwatystów sprzeciwiło się forsowanym przez premiera Wielkiej Brytanii certyfikatom covidowym. Pomysł przeszedł dzięki głosom opozycyjnej Partii Pracy. To historyczny bunt przeciwko premierowi Borisowi Johnsonowi, który świadczy o jego słabnącej pozycji.


Gdyby nie głosy opozycji, premier Boris Johnson poniósłby klęskę. I to mimo, że przekonywał usilnie własnych posłów, iż sytuacja epidemiczna jest poważna i trzeba działać szybko, by zapobiec hospitalizacjom i zgonom. Zasady dotyczące certyfikatów ogłoszone zostały w ubiegłym tygodniu, ale musiała je zatwierdzić Izba Gmin. Wstęp do klubów nocnych i na wiele imprez będzie uzależniony od pokazania dowodu szczepienia lub negatywnego testu antygenowego. Certyfikaty nie podobały się parlamentarzystom, bo - ich zdaniem- naruszają swobodę obywateli. Nie wszyscy byli też przekonani co do ich skuteczności.

To kolejne kłopoty premiera, który boryka się też z innymi problemami. Trwa dochodzenie w sprawie lockdownowych przyjęć na Downing Street. Premier ma też problemy w sprawie niejasności dotyczących finansowania remontu jego mieszkania.

Powrót na górę