MenuWielka Brytania wykreśla kraje z czerwonej listy

  • Napisał 
Wielka Brytania wykreśla kraje z czerwonej listy

Wszystkie 11 krajów znajdujących się na brytyjskiej czerwonej liście podróżnej zostanie z niej usunięte w środę rano - ogłosił dziś minister zdrowia Sajid Javid. Tłumaczył, że Omikron już tak się rozprzestrzenił, więc restrykcje dotyczące podróży stały się bezskuteczne.

W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa pod koniec listopada na pustą wówczas czerwoną listę wpisano 10 krajów południa Afryki - Angolę, Botswanę, Eswatini, Lesoto, Malawi, Mozambik, Namibię, RPA, Zambię i Zimbabwe, a kilka dni później również Nigerię. Z krajów znajdujących się na czerwonej liście mogą wjeżdżać tylko obywatele i rezydenci Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, ale po przyjeździe muszą odbyć płatną kwarantannę w jednym z wyznaczonych hoteli, która trwa pełnych 10 dób i kosztuje 2285 funtów.

 Obecnie wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii z zagranicy muszą wykonać test na obecność koronawirusa nie wcześniej niż 48 godzin przed przyjazdem oraz kolejny, typu PCR, w drugim dniu po przyjeździe, a następnie pozostać w kwarantannie domowej do czasu uzyskania negatywnego wyniku.

Powrót na górę