MenuZmarł pierwszy pacjent zarażony Omikronem

  • Napisał 
Zmarł pierwszy pacjent zarażony Omikronem

Zmarł pierwszy pacjent w Wielkiej Brytanii zakażony wariantem Omikron koronawirusa - poinformował w poniedziałek brytyjski premier Boris Johnson.

Są już również pierwsze przypadki hospitalizacji osób zakażonych wariantem Omikron. - Niestety, Omikron powoduje hospitalizacje i niestety, potwierdzono, że co najmniej jeden pacjent z Omikronem zmarł - powiedział premier Johnson, przy okazji wizyty w punkcie szczepień w Londynie. Poinformował też, że wariant Omikron odpowiada już za 40 proc. nowych zakażeń wykrywanych w Londynie i "jutro będzie to większość przypadków" w stolicy.

Wcześniej w poniedziałek minister zdrowia Sajid Javid powiedział, że w Wielkiej Brytanii w szpitalach przebywa około 10 pacjentów zakażonych wariantem Omikron.

W niedzielę w Wielkiej Brytanii poinformowano o wykryciu 1239 nowych przypadków wariantu Omikron, co stanowi najwyższy dzienny wzrost i prawie dwukrotnie przewyższa poprzedni rekord odnotowany w sobotę. Całkowita liczba przypadków tego wariantu w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 3137.

W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się nowego wariantu w niedzielę podwyższony został poziom zagrożenia koronawirusowego z trzeciego na czwarty w pięciostopniowej skali. 

Powrót na górę