Menu16-latek zaprosił na randkę swoją rówieśniczkę. Dziewczyna walczy o życie w szpitalu

16-latek zaprosił na randkę swoją rówieśniczkę. Dziewczyna walczy o życie w szpitalu

Gazeta.pl donosi o tragicznym zdarzeniu z Anglii. Doszło do niego podczas randki dwojga nastolatków w Sittingbourne . W trakcie spotkania 16-latek zaczął dźgać swoją koleżankę nożem. Dziewczyna otrzymała blisko 60 ciosów. Jest teraz w szpitalu w stanie krytycznym.

Zanim doszło do przestępstwa, chłopak przyszedł do domu dziewczyny, a następnie zaprosił ją do parku na spacer.  Rówieśniczka nożownika została znaleziona na polu przy Highsted Road w Sittingbourne w hrabstwie Kent (miasto położone jest kilkadziesiąt kilometrów na południowy wschód od Londynu) z ranami kłutymi. Dziewczyna natychmiast trafiła do szpitala, gdzie lekarzom udało się ją uratować. Teraz w stanie krytycznym, lecz stabilnym pozostaje pod obserwacją medyków. Prokurator prowadzący sprawę, Andrew Jones, poinformował, że istnieje ryzyko, że zaatakowana dziewczyna nie przeżyje ataku, mimo interwencji lekarzy.

Policja zatrzymała podejrzanego 16-latka i osadziła go w areszcie. Prokurator Andrew Jones, który zajął się sprawą dziewczyny, przekazał, że ofiara została dźgnięta nożem około 60 razy. Kolejna rozprawa odbędzie się w Maidstone Crown Court 23 sierpnia. 16-latkowi za atak na koleżankę grozi dożywocie.

Obecnie policja próbuje ustalić przyczyny i okoliczności zdarzenia. Trwają także poszukiwania świadków, którzy mogli widzieć kłótnię nastolatków lub mają nagrania, np. z wideo rejestratorów samochodowych.

- Wciąż apelujemy o przekazanie wszelkich informacji, które mogą pomóc w tym dochodzeniu. Chcemy poznać ostatnie szczegóły i namawiamy każdego, kto ma jakiekolwiek informacje, do nawiązania kontaktu - powiedział na łamach "Daily Mail" detektyw prowadzący śledztwo - Neil Kimber.

Powrót na górę