MenuMaseczki zakrywające usta i nos nadal obowiązkowe w transporcie publicznym

  • Napisane przez  goniec.com
Maseczki zakrywające usta i nos nadal obowiązkowe w transporcie publicznym

Okrycia twarzy muszą być noszone w londyńskiej sieci transportowej pomimo złagodzenia ograniczeń 19 lipca, mówi burmistrz Londynu.

Sadiq Khan powiedział, że nie jest przygotowany do narażania użytkowników metra, tramwajów i innych środków transportu poprzez rozluźnienie przepisów dotyczących zakrywania twarzy.

Maski na twarz są obowiązkowe w transporcie publicznym od roku, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Ale te zasady zostaną zastąpione wytycznymi rządowymi zalecającymi pasażerom noszenie masek tylko w ruchliwych liniach.

Anglia zniesie większość ograniczeń Covid w poniedziałek i chociaż premier Boris Johnson powiedział, że spodziewa się noszenia masek w zatłoczonych miejscach, takich jak ruchliwy pociąg metra, ich używanie nie będzie już obowiązkowe. Ale Khan poszedł dalej i uczynił z tego warunek przewozu metra, autobusu, tramwaju, DLR, naziemnej i TfL Rail. " Wiemy od własnych doradców rządowych i Światowej Organizacji Zdrowia, że ​​noszenie zakrywającej twarz w pomieszczeniu zmniejsza transmisję. Prowadzi to do większego bezpieczeństwa publicznego i większego zaufania publicznego. Dopóki wirus nadal jest z nami i dopóki nadal obawiamy się, że wirus jest przenoszony, uczynimy to obowiązkowym” - tłumaczył. 

Zgodnie z planem 400 funkcjonariuszy TfL odmówi korzystania z transportu londyńskiego osobom bez osłony twarzy. (Źródło: bbc.com)

Powrót na górę