MenuMalta uznaje aplikację NHS. To jednak nie koniec problemów

  • Napisane przez  goniec.com
Malta uznaje aplikację NHS. To jednak nie koniec problemów

Podróżni udający się na Maltę będą teraz mogli korzystać z aplikacji NHS jako dowodu, że zostali zaszczepieni.

Kraj zmienił swoją decyzję  o zakazie wjazdu osób z Wielkiej Brytanii, którzy nie posiadają oficjalnego listu od NHS. Sekretarz ds. transportu Grant Shapps potwierdził tę wiadomość w czwartek po południu. „Z przyjemnością mogę powiedzieć, że #Malta rozpoznaje teraz naszą aplikację NHS Covid (lub list NHS), aby umożliwić naszym w pełni zaszczepionym obywatelom Wielkiej Brytanii dostęp do ich pięknych wysp bez konieczności izolowania się” napisał na Twitterze.

Malta została dodana do zielonej listy w środę ze względu na niską liczbę przypadków Covid. Jej rząd nalega, aby tylko ci, którzy otrzymali obie dawki szczepionki, mogli wjechać do kraju.

Jak przypomina Metro, w poniedziałek urzędnicy ogłosili, że aplikacja NHS nie zostanie zaakceptowana jako dowód szczepienia. Osoby, które miały wylecieć w tym tygodniu, wpadły w panikę, ponieważ dostarczenie listu NHS może zająć pięć dni roboczych. Na szczęście problem udało się rozwiązań.  

Niestety, to jednak niejedyny schody, z którym musieli zmierzyć się podróżni. Malta bowiem żąda szczepień od każdego, kto ukończył 12 lat. Oznacza to, że ​​nastolatki mogą nie być w stanie podróżować, ponieważ Wielka Brytania nie szczepi obecnie osób poniżej 18 roku życia. Na razie nie wiadomo, czy Wielkiej Brytanii uda się również rozwiązać ten problem.

Zainteresowanie wakacjami na Malcie wzrosło po wpisaniu jej na zieloną listę obok hiszpańskich Balearów i portugalskiej Madery. (Źródło: metro.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę